Здоров'я

Облрада відмовилась передати в оренду приватному інвестору Кіровоградський обласний центр переливання крові

. 1592

Приміщеня Кіровоградської обласної станції переливання крові хотіла взяти в оренду ТОВ "Біофарма Плазма", проте їй відмовили.

donor copy

Таке рішення прийняли депутати облради сьогодні.

Виявилось, що у нещодавно відремонтованому приміщенні центру переливання крові, на який витратили близько 30 мільйонів гривень, немає якісного обладнання для роботи з кров'ю.

"Ми маємо цікаву пропозицію від інвестора", - сказав начальник департаменту охорони здоров'я Олег Рибальченко.

Орендувати приміщення на аукціоні хотіла ТОВ "Біофарма Плазма", яка вже має аналогічний проєкт у Черкасах і Сумах.

"Ми запропонували таке Сумській області, Черкаській області і там це вже працює. В країні працює ряд законів, які дозволяють робити приватно-державне партнерство. Ми пропонуємо інвестиції у розмірі 80 мільйонів гривень, аби наповнити новим обладнанням", - каже Оксана Плотникова, директорка із стратегічного розвитку "Біофарма Плама".

Зараз Черкаська область отримує за оренду 2,5 мільйони гривень, які направляє на медзаклади, які їх витрачають на покупку елементів крові і до того зекономить на видатках на роботу медзакладу.

Так само працевлаштованими залишаться і нинішні працівники центру переливання крові.

За словами представниці інвестора, завдяки новітнім технологіям аналізу крові, яка дозволить ретельніше перевіряти її на ВІЛ і гепатити. Наразі, за словами Плотникової, у нас такі аналізи проводять методом ІФА, у той час як набагато достовірнішим є ПЛР-тестування. Нова технологія зменшить шанс перелити людині заражену кров.

Плазма крові, яка залишається, ТОВ "Біофарма ПЛАЗМА" використовує для створення медпрепаратів.

Проте після тривалого обговорення депутати проєкт рішення не підтримали, висловивши побоювання, що стратегічний комунальний заклад опиниться у приватних руках.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама