Здоров'я

Куріння підвищує ризик захворіти на COVID-19

. 1110

Одним з таких вагомих факторів, які підвищують ризик захворіти на COVID-19, є куріння, повідомляє Центр громадського здоров’я.
Зокрема, за інформацією міжнародної спілки протидії туберкульозу і легеневих хвороб, доведено, що порівняно з некурцями, курці мають більше шансів інфікуватися COVID-19 та вищий ризик розвитку ускладнень і смерті від вірусу. При чому, це стосується як тих, хто курить звичайні сигарети, так і користувачі кальянів, систем для нагрівання тютюну та електронних сигарет. Будь-який із цих пристроїв має негативний вплив на організм та послаблює імунітет.

Наприклад, одне з останніх досліджень, проведених у США, свідчить про те, що підлітки, які регулярно курять електронні сигарети, значно частіше хворіють на COVID-19 та мають важчий перебіг хвороби, порівняно з однолітками, які не курять.

Також куріння є одним із основних факторів ризику розвитку неінфекційних захворювань, які є причиною 84% смертей в Україні. За даними Центру громадського здоров’я, серед померлих від COVID-19 переважають люди старшого віку (75% старші 60 років), і переважна більшість з них мали хронічні захворювання.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама