Здоров'я

На Кіровоградщині готові одночасно тестувати на грип і Covid-19 та просять вакцинуватись

. 3601

Із жовтня місяця Кіровоградська область вступає у епідсезон грипу та гострих респіраторних вірусних хвороб, зростання яких у осінньо-зимовий період маємо щороку.

gryp

Лабораторія виявляти грип готова

Лабораторний центр Кіровоградської області став одним із 6 по України дозорних центрів наглядів за епідемією грипу та ГРВІ.

Дозорними центрами у Кіровоградській області стануть інфекційний стаціонар обласної лікарні, міський інфекційний стаціонар №1, а також дитяча обласна лікарня. Там кожного тижня досліджуватимуться зразки від хворих з гострими распіраторними інфекціями.

Традиційно щотижня будуть вираховувати для кожної адміністративної території епідпоріг - граничну чисельність захворюваності на ГРВІ та грип, перевищення якої говорить про епідемію.

Каже, область забезпечена всіми витратними матеріалами, для діагностики всіх вірусів грипу.

"На початку епідемії коронавірусної хвороби ми спочатку робили аналіз на грип та ГРВІ, а потім досліджували на коронавірус. Зараз ми готові. Ми розширили наші можливості і будемо робити це паралельно і своєчасно", - каже Надія Оперчук, очільниця обласного лабораторного центру.

Вакцин від грипу буде більше

ВООЗ визначила, що в 2020-2021 на території України циркулюватимуть такі штами грипу як A(H1N1)pdm09, A(H3N2) та B/Victoria.

В Україні для імунопрофілактики грипу вже зареєстровані 4 препарати виробництва Франції, Південної Кореї, Нідерландів і Китаю.

Цього року МОЗ домовився з постачальниками вакцин вдвічі збільшити кількість ввезених в Україну вакцин від грипу.

За даними міністерства минулого епідсезону в Україну було поставлено 500 000 доз вакцин від грипу, однак вакцинувалися лише 238 079 людей (0,6% населення), частка дітей серед щеплених становить 10,5%.

Сподіваються, що попит на вакцини буде більшим, адже щеплення від грипу дозволить уникнути одночасного інфікування грипом і коронавірусом, адже за прогнозами ВООЗ на грудень в Україні може бути вже 7000-9000 інфікованих Covid-19 на добу.

Про головні правила вакцинації під час пандемії коронавірусу читайте тут.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама