Здоров'я

Коронавірус на Кіровоградщині: хто може розраховувати на безоплатну комп’ютерну томографію?

. 6338

Поки у Міністерстві охорони здоров’я кажуть, що за направленням сімейного чи лікуючого лікаря можна пройти безоплатно комп’ютерну томографію, ситуація на місцях дещо різниця. “Гречка” поцікавилася, на що саме можуть розраховувати хворі на коронавірус у Кіровоградській області.

119597090 323069502261364 6667663226988783134 n

До пакета медпослуг для пацієнтів з коронавірусом нещодавно внесли комп'ютерну томографію та рентген. Це означає, що для пацієнтів з COVID-19 ці обстежувальні процедури мають бути безоплатними.

– Якщо є відповідне направлення від сімейного або лікуючого лікаря, то вам цю послугу повинні надати безоплатно, тобто за це сплачує держава, – розповів під час одного з онлайн-брифінгів міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За його словами, якщо такого не трапляється, то пацієнти можуть скаржитися за телефоном 16-77 контакт-центр Нацслужби здоров'я України або залишати скаргу на сайті НСЗУ. Крім того, він зауважив, що такі випадки можливі, адже систему охорони здоров’я “лише вибудовують”.

Натомість за словами директора департаменту охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації Олега Рибальченка, таку послугу безоплатно зможуть отримати пацієнти з уже підтвердженим коронавірусом у медзакладі, де проходять лікування.

Загалом в області лікарень першої хвилі для пацієнтів з коронавірусом п’ять: обласна лікарня, Центральна міська лікарня в Кропивницькому, Олександрійська міська лікарня, Добровеличківська та Маловисківська райлікарні.

– Нацслужба здоров’я контрактує ті заклади, які лікують коронавірусну інфекцію. Тобто тільки стаціонари, в яких знаходяться пацієнти зі встановленим діагнозом – коронавірусна інфекція. Тому головні лікарі цих стаціонарів зараз вишукують можливості: або заключення договорів для безкоштовного надання медичної допомоги, або введення в експлуатацію власних комп’ютерних томографів, – зауважив очільник обласного департаменту охорони здоров’я. – Безкоштовно для тих, хто лікується в умовах стаціонару і в кого є доступ до КТ.

За словами пана Рибальченка, наразі власні комп’ютерні томографи є в Олександрійській міській лікарні (попередньо має запрацювати з листопада) і в центральній міській лікарні Кропивницького (також має запрацювати згодом); обласна лікарня уклала договори з приватною структурою й очікує на поставку комп’ютерного томографа в рамках будівництва приймальних відділень.

Варто зауважити, що будівництво до кінця 2020 року п’яти приймальних відділень з облаштування в них комп’ютерних томографів в регіоні під питанням.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама