Здоров'я

У яких аптеках Кропивницького можна замовити вакцину від грипу

. 2405

У Кропивницькому бажаючі придбати вакцину від грипу можуть звернутися до аптек для формування заявок та постановки у чергу.

 

Depositphotos 9449087 s 2019

Як повідомили на сайті управління охорони здоров'я, така послуга є в аптеках "Ліки Кіровоградщини", "Ліки Плюс" та "Кіровоградфармація".

Уточнюють, на сьогоднішній день широкої доступності вакцин від грипу у Кропивницькому ще немає.

Наприкінці минулого тижня в аптечній мережі з'явилися незначні об'єми вакцини від грипу "Ваксігрип" (Франція) та "ДжісіФлю" (Корея), однак станом на сьогодні, 27 жовтня, в аптеках відсутні ці препарати.

В аптечних мережах інформують, що оптові постачальники вакцин від грипу надають їх для роздрібної торгівлі дуже малими партіями і нерегулярно, тож достатньої кількості препаратів для масової вакцинації громадян у Кропивницькому ще немає.

"Центрального постачання вакцин від грипу заклади не отримують. Вакцини від грипу є тільки в роздрібній торгівлі, тож бажаючим вакцинуватися доводиться слідкувати за надходженнями самостійно. За інформацією керівників аптечних закладів, аптеки очікують нових поставок вакцин, тому не варто хвилюватися", - прокоментувала начальник управління охорони здоров'я Оксана Макарук.

Рецепт на придбання вакцини виписує сімейний лікар, з яким пацієнт має підписану декларацію. Він же визначає стан здоров'я людини і вирішує чи можлива вакцинація в цей момент, чи не має вона протипоказань до щеплення. Надалі пацієнт самостійно купує вакцину в аптеці і транспортує до медичного закладу з допомогою спеціальної сумки-холодильника.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама