Здоров'я

Як на Кіровоградщині витратять 16 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом

. 2663

16 мільйонів з резервного коронавірусного фонду планують витратити за потреби на забезпечення кисню та купівлю обладнання. 

 

500grn

Про це розповів сьогодні під час брифінгу директор департаменту охорони здоров'я Кіровоградської обласної державної адміністрації Олег Рибальченко.

Вчора, 25 листопада, на сесії облради з обласного бюджету виділили ще 7 млн грн на боротьбу з коронавірусом. Раніше у фонді було 15 млн грн, з яких витратили всього 6 млн грн.

Це було відновлення так званого резервного фонду. Він називається резервним, тому що планує свій запас на долучення якихось потужностей, – каже Олег Рибальченко. – Вчора визначили 3,5 млн грн на капітальні видатки і 3,5 млн грн на поточні видатки. Поточні видатки пов'язані з забезпеченням киснем, засобами індивідуального захисту. Капітальні видатки – підтримка тих майбутніх госпітальних баз, зокрема обласної лікарні, які будуть витрачені на збільшення потужностей – обладнання, за вимогою Нацслужби здоров'я України. Ми розуміємо, що може постати питання забезпечення обласної лікарні додатково висококласними апаратами штучної вентиляції легень або у госпіталь ветеранів додатковим ШВЛ. Наразі в госпіталі три ШВЛ, а за вимогами НСЗУ має бути чотири.

За словами пана Рибальченка, такі процедури не тендерні і відбуваються за прямими договорами  керівники закладів визначають постачальника.

На питання журналіста, чи не буде ситуації з невитраченими коштами через невчасність закупівлі, пан Рибальченко каже наступне:

Ми включаємо додаткову потребу, але не можемо дублювати кошти НСЗУ. Це заборонено законодавством. Ми лише даємо по видаткам, які не фінансуються Нацслужбою здоров'я. Ситуація, яку бачите пов'язана з стрімким зростанням захворювання і касовим розривом між фінансуванням НСЗУ і фактичною ситуацією в кожному регіоні.

Наприклад, обласній лікарні, за словами головної лікарки Лариси Андреєвої вистачає фінансування від НСЗУ за ковідним пакетом на 70%.

А в 5 лікарнях першої хвилі наявні 40 апаратів штучної вентиляції легень. За вимогами НСЗУ в лікувальних закладах для пацієнтів з коронавірусом має бути мінімум 4 ШВЛ.

За словами, пана Рибальченка, в області, за розрахунками Кабміну, при зростанні захворюваності планується залучити близько 1900 ліжок у 17 медзакладах області. Це лікарні першої і другої хвиль, а також резервні.

photo 2020 11 26 15 30 18 3

Всього в різних лікарнях області для різних потреб, за словами пана Рибальченка, є 200 ШВЛ різних класів.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама