Здоров'я

Лікарня на Кіровоградщині розміщувала кисневі балони в палаті: чому це небезпечно

 Автор: Валерія Жовтун. 2414

У Голованівській ЦРЛ використовували для лікування пацієнта кисневі балони прямо в палаті, що є вибухонебезпечним. 

6781 copy

Скріншот з відео "Української правди"

Нещодавно “Українська правда” побувала разом з головним санітарним лікарем Віктором Ляшком у благодійного фонду «Свої». Тема розмов – ситуація з киснем у лікарнях країни в розрізі пандемії коронавірусу. Так, пану Ляшку виконавча директорка фонду Ірина Кошкіна показала фото з Голованівського центральної районної лікарні, де в палаті пацієнта з пневмонією, хоча за клінічними ознаками був коронавірус, але ПЛР-тест був негативним, встановлені кисневі балони. А рівень подачі кисню регулювали гайковим ключем. Як з’ясувалося, це вибухонебезпечно і так розміщувати балони не можна. 

– Їх ставлять в спеціально пристосоване зовнішнє приміщення, або під накриттям і по корпусу лікарні робиться розводка спеціальними трубами. І після цього до кожного ліжка підводиться кисень, – розповів Віктор Ляшко. 

 

Ось так виглядав кисневий балон. Відео з фейсбук-сторінки співзасновниці "Своїх" Лесі Литвинової

Згодом, як повідомили у фонді, з Голованівської ЦРЛ забрали несертифіковані балони з киснем. Й провели перевірку на час якої відсторонили від роботи директорку медзакладу. 

До речі, лікарня не призначена для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом. І навіть не стоїть у планах до можливого залучення в разі необхідності. 

Ситуацію, що сталася нині у департаменті охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації пояснюють так:

– Голованівська лікарня не є госпітальною базою для COVID-19. Під час госпіталізації хворих з підозрою або пневмонією їх лікують у інфекційному відділенні, при необхідності там використовують кисневі концентратори, централізоване підведення кисню – тільки у терапевтичному відділенні та реанімації в окремій будівлі, – прокоментував “Гречці” директор департаменту Олег Рибальченко. 

За його словами перевірки з наявністю кисню в лікарнях та як його використовують були у всіх. Двічі перевіряли й Голованівську ЦРЛ – до оприлюднення інформації про ситуацію, так і після. 

“Гречка” також звернулася до Голованівської РДА, на сайті якої 9 грудня оприлюднили інформацію про проведення перевірки про результати якої треба доповісти, а також скласти акт до 10 грудня.

56781

Однак і досі на сайті результатів перевірки не оприлюднили. У телефонній розмові журналістки “Гречки” у приймальні сказали: “Акт ми не даємо нікому” і додали, що голова РДА Олег Голімбієвський прозвітував голові ОДА про результати перевірки. Натомість сказали, що номер телефону журналістки передали голові РДА. Однак і досі журналістці не перетелефонували. 

“Гречка” готова почути цей коментар, а також інші позиції учасників у цій справі. 

До речі, вчора, 16 грудня, управління Держпраці в Кіровоградській області на своєму сайті оприлюднило інформацію про результати службового розслідування в медзакладі. Винним призначили медбрата.

– За результатами перевірки, комісією встановлено, що у КНП «Голованівська центральна районна лікарня» вимоги з транспортування, зберігання та використання кисню медичного дотримуються. Факт знаходження кисневих балонів безпосередньо у палаті з хворими є одиничним випадком. За вчинені дії відповідальну особу за використання кисневих балонів, брата медичного – анестезиста притягнуто до дисциплінарної відповідальності та повідомлено про заборону таких дій надалі, – йдеться в повідомленні. 

 

Поширюйте

Коментуйте