Здоров'я

Експрес-тести для діагностики коронавірусу максимально використовуватимуть у селах –  МОЗ

 Автор: Валерія Жовтун. 2630

Експрес-тести для діагностики на антиген коронавірусу максимально розраховані для тестування жителів сіл.

 coronavirus copy thumb

Про це сьогодні під час онлайн-брифінгу повідомив очільник міністерства охорони здоров’я Максим Степанов.

– Використання експрес-тестів на антиген повинно бути на рівні сімейних лікарів, екстреної медицини, вторинного і третинного рівнів медичної допомоги. І ми наполягаємо на тому, щоб його збільшили, – каже очільник МОЗу. – Для нас дуже важливо, щоб тести були максимально, наприклад, у сільській місцевості, там де достатньо довготривалий процес з відвезення біоматеріалу для проведення ПЛР-тестування на відміну від обласних центрів, де безпосередньо знаходяться наші лабораторні центри і все це може відбуватися достатньо швидко. 

Зауважимо, що в Кіровоградській області щовихідних зменшувалася кількість ПЛР-тестувань обласним лабораторним центром. Це пояснювали тим, що на вихідних з районів мало надходить біоматеріалів на тестування. 

За словами міністра, по регіонах уже розподілили понад 260 тисяч експрес-тестів. Ще найближчим часом мають закупити близько 1,5 млн таких тестів.

– Наша мета, щоб ми проводили не менше мільйона тестувань у місяць швидкими тестами на антиген, – каже Максим Степанов.

Згідно зі змінами до стандарту тестування на коронавірус, використання швидких тестів на визначення антигену SARS-CoV-2 проводять людям:

  • з підозрою на COVID-19;
  • з ознаками ГРВІ;
  • з ознаками пневмонії;
  • що були у тісному контакті з особою з підтвердженим випадком на COVID-19;
  • що повертаються з регіонів зі значним розповсюдженням COVID-19;
  • що підлягають плановій госпіталізації. 

Позитивний результат швидкого тесту на визначення антигену має бути підтверджений за допомогою ПЛР. Винятком є позитивний результат швидкого тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 у пацієнтів, які відповідають визначенню підозрілого, ймовірного випадку захворювання на COVID-19.

Нагадаємо, область вже отримала 1625 експрес-тестів, якими сімейні лікарі зможуть діагностувати пацієнтів на наявність антитіл коронавірусу

 

Поширюйте

Коментуйте