Здоров'я

Жителям Кіровоградщини розповіли дещо про вакцинацію від коронавірусу

 Автор: Валерія Жовтун. 3015

Основним провайдером вакцинації в області буде регіональний Центр громадського здоров’я, повідомив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Рибальченко.

vaczynazia

За його словами, наприкінці 2020 року Міністерство охорони здоров’я погодило дорожню карту з впровадження вакцини від COVID-19.

Документ передбачає повний регламент дій під час вакцинації.

«Наразі для імунопрофілактики МОЗ обрав вакцину Sinovac Biotech, Китай. Вакцинація проходитиме у п’ять етапів. Перший – це щеплення людей із критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 та тих, які виконують критичні функції у відповідь на пандемію. Другий – вакцинація тих, хто надає медичні послуги. Третій і четвертий – це щеплення людей із високим і підвищеним ризиком, які виконують функції із підтримки безпеки та життєдіяльності держави. П’ятий – вакцинація інших категорій населення, які не входять до зазначених пріоритетних груп», – каже Олег Рибальченко.

Наразі не йдеться про вакцинацію дітей. 

«Рішення про щеплення дітей від COVID-19 буде прийматися після отримання додаткової інформації про безпечність, переносимість та ефективність вакцин», – уточнив пан Рибальченко.

Вакцинація проводитиметься на базі пунктів щеплень.

«Розглядаються і варіанти імунізації населення мобільними бригадами, а також шляхом створення тимчасових центрів вакцинації», – сказав Олег Рибальченко.

Раніше МОЗ уклало договір на поставку 1 млн 913 доз вакцини проти COVID-19 виробництва компанії «Сіновак» (Sinovac Biotech, Китай). Втім, як зазначають у відомстві, це не єдина вакцина, яка буде закуповуватися державою.

Зауважимо, Україна також очікує поставку вакцини в межах глобальної ініціативи COVAX у першому півріччі 2021 року.

Поширюйте

Коментуйте