Здоров'я

Що зміниться у тестуванні пацієнтів з підозрою на COVID-19

. 1283

У 2021 до стандарту первинної меддопомоги в Україні додали скринінгове обстеження щодо COVID-19 методом експрес-діагностики, результат якого можна отримати вже за 15 хвилин. Мобільні бригади з ПЛР-тестування на вірус мають змінити центри тестування у поліклініках.

covidtest

Про це повідомляє пресслужба НСЗУ.

Відповідне розпорядження № 157 прийняв керівник робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби.

Згідно документу тестування пацієнтів на ковід тепер є частиною послуги на первинному рівні медичної допомоги та при амбулаторній допомозі. Ці зміни зафіксовані у наказі МОЗ № 504 “Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги” від 22 грудня 2020 року.

Тож з 22 грудня 2020 відбір матеріалів у хворих на ковід або підозрою на нього для тестування та їх транспортування у лабораторний центр МОЗ є складовою частиною медичних послуг надавача первинної медичної допомоги.

Відповідно, у першому кварталі цього року не буде пакету послуг для мобільних бригад, що відбирають матеріал для тестування у пацієнтів з підозрою на COVID-19.
Натомість Центри надання первинної меддопомоги створюють пункти тестування. Медики виїжджають до тих пацієнтів, які не можуть дістатися до пунктів самостійно. Також Центри медико-санітарної допомоги мають можливість домовитися між собою та створити спільні пункти тестування або мобільні бригади.
Також до стандарту первинної медичної допомоги додали скринінгове обстеження, а саме - тестування методом експрес-діагностики - швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати за 15 хвилин. Його проводиться за умови наявності відповідних тестів у медичному закладі.
Скринінгове дослідження на визначення антигену SARS-CoV-2 проводять:

  • людям з підозрою на COVID-19,
  • людям з симптомами тяжкого гострого респіраторного синдрому, інших ГРВІ або з ознаками пневмонії;
  •  пацієнтам, які підлягають плановій госпіталізації;
  •  особам, які були у тісному контакті з хворим на COVID-19 та тим, хто повернувся з регіонів, де зафіксовано масштабне розповсюдження COVID-19.

Швидкі тести надходять до регіональних Департаментів охорони здоров'я. Вони ж розподілятимуть потрібну кількість тестів по медзакладах.

Нагадаємо, за офіційними даними на початок січня в Кіровоградській області, як і загалом по Україні, зменшилася кількість ПЛР-тестувань. Медики кажуть це тому, що хворих стало менше.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама