Здоров'я

Кіровоградщина: хворі на туберкульоз лікуються новими препаратами

. 1362

Хворі на стійкий до ліків туберкульоз, отримують лікування новими протитуберкульозними препаратами за скороченими режимами лікування.

 

file 20190128 108338 1h3er27

Як повідомили в пресслужбі БО «100 відсотків життя. Кропивницький», їх клієнти проходять лікування за дослідженням BРL.

За результатами дослідження Nix-TB, яке ґрунтувалося на лікуванні туберкульозу з широкою лікарською стійкістю протягом 6-9 місяців схемою із застосуванням трьох протитуберкульозних препаратів, було схвалено до застосування ще один новий протитуберкульозний препарат - претоманід. Спочатку це втілили у серпні 2019 року в США, а у березні 2020 року - в Європі. Ефективність лікування пацієнтів, які брали участь у дослідженні, склала 90%. Враховуючи це, у червні 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала використовувати цей спосіб лікування, який названо BРL, в усіх країнах в рамках операційних досліджень. На даний час це втілюється в Україні, – каже заступниця головного лікаря Кіровоградського обласного фтизіопульмунологічного медичного центру Оксана Цапик.

Кіровоградська область одна з небагатьох областей, які змогли долучитися до участі в дослідженні завдяки проекту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні».

Наші клієнти з лікарсько-стійким туберкульозом мають можливість отримувати лікування новими протитуберкульозними препаратами за скороченими режимами лікування за схемою BL. Після обстеження перед початком лікування за їхньої згоди вони направляються до Інституту фтизіатрії і пульмонології. Клієнти отримують безкоштовну госпіталізацю, лікування та обстеження в Національному інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України протягом всього курсу лікування, включаючи дороговартісне рентгенологічне обстеження методом спіральної комп’ютерної томографії (на початку та в кінці лікування). Безперебійне забезпечення протитуберкульозними препаратами на увесь курс лікування, щомісячний моніторинг за лікуванням, – каже керівниця напрямку супроводу хворих на туберкульоз БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Оксана Шершень.

Також фахівці організації надають психологічну, соціальну, юридичну та матеріальну підтримку хворим на туберкульоз. Компенсують вартість проїзду до Києва і в зворотньому напрямку, видають сертифікат на продуктові набори.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама