Здоров'я

Кіровоградщина: мобільні бригади вакцинації від коронавірусу ще проходять навчання

. 1429

Поки в Україні очікується реєстрація перших вакцин проти коронавірусу, регіональні мобільні бригади з вакцинації продовжують навчання.

150192671 148351180363410 5026022837418552617 n

Про це сьогодні, 15 лютого, під час брифінгу розповів директор департаменту охорони здоров'я Кіровоградської обласної державної адміністрації Олег Рибальченко.

– На регіональному рівні Кіровоградщина готова для проведення першого етапу вакцинації, – каже пан Рибальченко. – На цьому тижні очікуємо початок реєстрації вакцин. Ми ще точно не знаємо, яка перша вакцина завершить процедуру реєстрації. 

Попередньо очікують реєстрацію перших вакцин Pfizer або AstraZeneca. 

Відомо, що саме медиків мали б щеплювати Pfizer. Однак, якщо першою буде AstraZeneca, то будуть щеплювати наступну частину першого етапу вакцинації, тобто людей, які погодилися на щеплення саме цією вакциною.

Наразі область на фінальному етапі навчань. Відбулися онлайн-навчання з бригадами вакцинаторів. За кожним видом вакцин буде закріплена окрема бригада вакцинаторів. 

На цьому та наступному тижні вони будуть проходити навчання офлайн в Києві.

Нагадаємо, в області створили 10 мобільних бригад, які проводитимуть вакцинацію на першому етапі. Йдеться про щеплення працівників мобільних бригад, медиків госпітальних баз для лікування пацієнтів з коронавірусом, працівників лабораторій, військових, підопічних і працівників спецзакладів.

Попередньо в області найперше мають вакцинувати близько 1700 людей, які надали згоду на щеплення від коронавірусу.

За словами директор регіонального центру громадського здоров’я Івана Касьяненка, якщо буде вакцина Pfizer, то це буде 1-2 мобільні бригади на область, якщо температура зберігання вакцини + 2-8, то можливо будуть працювати всі 10 бригад. 

Вакцини планують доставляти в регіон  щотижня.

Ці вакцини дводозні, тобто вводяться з проміжком у 21 день.

Нагадаємо, раніше в МОЗ та Уряді анонсували початок антиковідної вакцинації з 15 лютого. Як вона має відбуватися та чи готові взагалі українці до вакцинації "Гречка" нещодавно писала

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама