Здоров'я

Лікарі Кіровоградщини можуть отримати 10 тисяч гривень, якщо захворіють на коронавірус

. 2078

Медики трьох регіональних лікарень Кіровоградської області зможуть отримати 10 тисяч гривень компенсації з обласного бюджету, якщо захворіють на коронавірус на роботі.

hvoraLikarka

Про це сьогодні, 15 лютого, під час брифінгу розповів директор департаменту охорони здоров'я Кіровоградської облдержадміністрації Олег Рибальченко.

– Будь-який медичний працівник, який працює в госпітальних базах. Таких працівників у нас наразі 2264, які безпосередньо залучені для лікування хворих на COVID-19, – каже Олег Рибальченко. – Вони можуть претендентувати на виплату, якщо спеціальна комісія з розслідування професійного захворювання або нещасного випадку на виробництві погодить ситуацію, пов’язану з тим, що можливість захворіти відбулася безпосередньо під час виконання професійних обов’язків. Далі людина звертається до керівника свого закладу, який своєю чергою звертається до департаменту охорони здоров’я. Ми протягом 5 днів від звернення проводимо відповідну комісію і людина може претендентувати на отримання 10 тисяч гривень одноразової грошової допомоги за фактом, що вона захворіла на COVID-19.

За його словам, наразі сім людей очікують на таку виплату. 

Нещодавно депутати на обласній бюджетній комісії збільшили кошти програми для виплати грошової допомоги працівникам закладів охорони здоров'я обласного підпорядкування, які захворіли на COVID-19 під час виконання професійних обов'язків з 500 тисяч гривень до мільйона гривень.

Йдеться про медиків обласної лікарні, клінічного шпиталю ветеранів війни, центру екстреної медичної допомоги.

– Сума може бути збільшена й надалі, якщо чисельність таких працівників, на жаль, буде зростати. Але ми сподіваємося, що цього не буде, – зазначив Олег Рибальченко. 

Також за словами пана Рибальченка, деякі громади також започаткували місцеві ініціативи зі страхування медиків на випадок захворювання.

– Така цікава ініціатива є в Долинському, Устинівському, Петровському та ще в кількох районах, а також у місті Кропивницькому, – каже Олег Рибальченко. – Там виплату здійснюють страхові компанії. Обсяг виплат залежить від суми страхового внеску.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама