Здоров'я

Маршрут і безоплатні послуги для пацієнта при інсульті в Кропивницькому

 Автор: Валерія Жовтун. 4529

Кропивницька лікарня швидкої медичної допомоги, на базі якої функціонує інсультне відділення, має договір з НСЗУ про надання допомоги пацієнтам при гострому мозковому інсульті.

 insult

Про маршрут та безоплатні послуги для пацієнта при інсульті повідомляє управління охорони здоров’я Кропивницької міськради.

За словами завідувача кропивницького інсультного відділення Сергія Кочерги, до підписаного з НСЗУ пакету послуг з лікування інсульту, який пацієнт отримає у закладі безоплатно, включені:

● діагностика – комп'ютерна томографія, екстрені лабораторні дослідження;

● проведення тромболітичної терапії за потреби;

● цілодобовий моніторинг стану пацієнта;

● медична реабілітація в гострому періоді.

Що робити при підозрі інсульту в людини?

– Результат надання кваліфікованої допомоги дуже залежить від того, наскільки швидко було відреаговано на такий випадок, – йдеться в повідомленні.

У разі підозри на інсульт радять негайно телефонувати у “швидку” на 103, адже інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого розвивається пошкодження частини головного мозку і може призвести до летальних наслідків. Під час дзвінка необхідно максимально точно описати симптоми та стан людини. Після отриманого виклику диспетчер негайно направить бригаду швидкої допомоги до такого пацієнта.

Під час очікування бригади швидкої, людині з підозрою на інсульт слід забезпечити спокій, не давати їсти та пити, знайти та приготувати лікарські засоби, які приймає людина постійно. Бажано зафіксувати появи перших ознак мозкового інсульту, щоб лікарі вирахували вікно терапевтичних можливостей – 4,5 години. Важливо, щоб пацієнту почали надавати кваліфіковану медичну допомогу саме у цьому проміжку часу. Це допоможе йому максимально відновитись після перенесеного інсульту і повернутись до нормального життя.

Сімейному лікарю при підозрі на інсульт дзвонити не потрібно. Екстрену медичну допомогу пацієнт отримає у будь-якому разі, навіть без декларації з лікарем первинки.

Міжнародна статистика, яку наводить НСЗУ, свідчить, що у пацієнтів, які прибувають у відділення невідкладної допомоги протягом трьох годин після появи перших симптомів, рідше виникає інвалідність через три місяці після інсульту, ніж у тих, хто отримує допомогу із затримкою. 

Нагадаємо, у Кропивницькому запрацювала соляна кімната: як туди потрапити?

 

Поширюйте

Коментуйте