Здоров'я

Кіровоградська область одна з останніх за закупівлями кисню в Prozorro

. 1140

В Кіровоградській області з початку 2020 року придбали лише 107 тис. м³ газоподібного та 394 тонн рідкого кисню на 7,5 млн грн. Менше купили лише у Черкаській.

 

кисень карта

Як повідомили у «Dozorro», загалом з початку 2020 року українські замовники, переважно лікарні, закупили через Prozorro кисню на майже 800 млн грн. Придбали 18,8 млн м³ (приблизно 3 млн 40-літрових балонів) газоподібного медичного кисню та 25 тисяч тонн рідкого (дані публічного модуля аналітики BI Prozorro станом на 21.04.2021).

Проблема з медичним киснем стоїть настільки гостро, що на початку квітня Міністерство охорони здоров’я дозволило використовувати технічний кисень для підтримки пацієнтів з коронавірусною хворобою, якщо його показники відповідають вимогам до медичного.

Вперше попит на кисень сильно зріс у березні 2020, коли пандемія лише починалася. Проте тоді ажіотаж вгамувався досить швидко — в травні витрати на кисень зменшилися понад вдвічі порівняно з квітнем. Влітку попит знову почав потроху зростати, а осінь взагалі відзначилася різким стрибком. Тенденція до збільшення обсягів закупівель продовжилась і на початку 2021 року. Зокрема, у січні на медичний кисень витратили майже в 2,5 рази більше грошей, ніж у листопаді, який був попереднім рекордним місяцем.

Найбільше на кисень витратили у Київській (104 млн грн), Львівській (90 млн грн) та Івано-Франківській (65,8 млн грн) областях.

На противагу цінам на більшість товарів, які використовують для боротьби з коронавірусом, ціни на медичний кисень у Prozorro були досить стабільними. Вони залежать насамперед від обсягів закупівлі і віддаленості замовника від постачальника. Медичний кисень складно перевозити, бо у газоподібному стані він вибухонебезпечний.

Нагадаємо, Кропивницька центральна райлікарня, яка нині в процесі передачі з балансу райради на баланс громад, зіткнулася з проблемою нестачі кисню для пацієнтів.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама