Здоров'я

Індійський штам ковіду і стрибок захворюваності: що чекає Кіровоградщину після свят

 Автор: Анастасія Дзюбак. 12027

Начальниці управління охорони здоров’я Кропивницького Лариса Кудрик розповіла, яка ситуація у місті з коронавірусом та що варто очікувати у найближчі тижні.

kysen

Індійський штам

Найближчим часом у Кропивницькому очікують на новий штам коронавірусу – індійський.

«Цей штам дуже вірусогенний і відрізняється великою летальністю. Вже в деяких країнах, куди наші громадяни люблять їздити відпочивати, наприклад, у Туреччині, цей штам виявлений», - сказала під час брифінгу заступниця начальниці управління охорони здоров’я Кропивницького Лариса Кудрик.

Переповнені реанімації

Зараз у стаціонарі Центральної міської лікарні 168 людей із пневмоніями і підтвердженим коронавірусом, тому на сьогодні вільні ще 47 ліжок.

Всього у двох стаціонарах з пневмоніями знаходиться 382 людини з пневмоніями. Вільних місць зовсім мало.
Якщо були випадки, що у нас не було важких хворих, то на сьогодні зайнято 19 із 20 реанімаційних ліжок, при чому 11 з них хворі із підтвердженим ковідом. Зараз 11 хворих на штучній вентиляції легень.

Брак кадрів

«Кадрів у нас катастрофічно не вистачає як і по всій країні. Ми постійно залучаємо лікарів із інших закладів, і поліклінічного об'єднання. Хворі часто звертаються, що можливо не вистачає на прийомі невропатологів, кардіологів. Але лікарі - це такі ж люди, як і всі ми. Вони теж хворіють», - каже Кудрик.

На сьогодні у місті від ковіду померло троє медиків із міських медзакладів. Двоє з них сімейні лікарі з амбулаторії на Гірничому.

Готові відкрити додаткові ліжка

Якщо ситуація погіршиться, у місті готові відкривати додаткові місця для пацієнтів. Наприклад, у лікарні на Салганних Пісках ( МСЧ-19) готові розмістити від 100 пацієнтів, проте тоді проблема може виникнути в браку медиків, а не ліжкомісцях.

Що зі щепленнями?

На сьогодні по Україні вакциновано 1,3% населення. По області показник вакцинації 1,5%. Це люди, які отримали лише першу дозу.

Очікують стрибок захворюваності після свят

«Я закликаю берегти себе, провести свята вдома. Не їздити в інші області, які знаходяться у червоній зоні. Обмежити великі сімейні зібрання, зустрічі з друзями. Пам’ятайте, якщо ви сьогодні обмежите це спілкування, то вас більше шансів у майбутньому відзначити свята в широкому колі, бо вони будуть здорові і живі», - каже посадовиця.

У той же час, каже, з огляду на менталітет українців Центр громадського здоров’я робить невтішні прогнози і вже за кілька тижнів після свят показник захворюваності може зрости.

 

Поширюйте

Коментуйте