Здоров'я

У Кіровоградській області вивчатимуть імунітет до коронавірусу: як це буде

 Автор: Валерія Жовтун. 3124

Кіровоградщина стане одним з регіонів, де проведуть сероепідеміологічне дослідження поширення антитіл до коронавірусу. 

imunitet

Про це повідомляє пресслужба облдержадміністрації з посиланням на головну санітарну лікарку області Надію Оперчук. До дослідження населення регіону долучиться обласний лабораторний центр. 

За словами пані Оперчук, таке дослідження дозволить оцінити рівень популяційного імунітету населення, визначити найвразливіші групи до інфікування вірусом, доступ до тестування, частку безсимптомних випадків та можливі фактори ризику. 

Сероепідеміологічний моніторинг проводитимуть у два етапи: польовий та аналітичний. 

– Під час польового – сформуються мобільні бригади, до складу яких увійдуть соціальні працівники та медик, які братимуть зразки крові для тестування на антитіла та опитування. Аналітичний етап передбачає обробку заповнених анкет та створення реальної статистики, репрезентативної для усієї України. Участь у дослідженні – добровільна, усі учасники безплатно отримають результати тесту на антитіла, – каже Надія Оперчук.

За словами пані Оперчук, нині в області готові до організації створення мобільних бригад, які будуть займатися забором зразків крові для проведення в лабораторіях тестів на наявність антитіл IgM та IgG. 

До дослідження залучать 9000 дорослого населення з усіх регіонів. Такий моніторинг мають завершити протягом літа.

 

Поширюйте

Коментуйте