Здоров'я

Хвороби шлунково-кишкового тракту: як отримати безоплатне лікування

. 3041

Пацієнти з запальними захворюваннями кишківника можуть розраховувати на безоплатний повноцінний медичний супровід на всіх етапах за Програмою медичних гарантій, роз'яснює НСЗУ.

shutterstock 406503136 1440x759

Запальні хвороби шлунково-кишкового тракту - це група хронічних захворювань, що часто потребують хірургічного втручання та спричиняє серйозні ускладнення. Найпоширенішими серед них є хвороба Крона та виразковий коліт. Своєчасне виявлення та лікування цих запальних захворювань підвищує якість життя пацієнтів. Водночас, за даними опитування ГО “Повноцінне життя” та Українська гастроентерологічна Асоціація” у 2020 році, лише 15% пацієнтів отримали правильний діагноз протягом трьох місяців з початку перших симптомів. 12% пацієнтів протягом року з початку перших симптомів не мали правильного діагнозу і 64% мали хибний діагноз протягом тривалого часу.

До лікаря первинної ланки пацієнти з запальними захворюваннями шлунково-кишкового тракту найчастіше звертаються із скаргами на тривалі діареї, ректальну кровотечу, немотивовану втрату маси тіла, загальне нездужання та лихоманку. Сімейний лікар має проаналізувати сімейний анамнез, чинники ризику, оглянути пацієнта та призначити розгорнутий клінічний аналіз крові та загальний аналіз сечі. Зробити безоплатно їх можна в межах пакету первинної допомоги. Якщо лікар первинної ланки бачить порушення у цих аналізах, він має направити пацієнта на консультацію до гастроентеролога.


Додаткові обстеження для встановлення діагнозу проводить гастроентеролог. Зокрема, рентгенографію органів черевної порожнини, колоноскопію з біопсією. За електронним направленням для пацієнта є безоплатними - і сама діагностична процедура з анестезією, і гістологічне дослідження взятого матеріалу, і аналіз і опис результатів дослідження.

Встановлює діагноз та призначає лікування гастроентеролог. Подальше спостереження пацієнта після досягнення ремісії здійснює сімейний лікар. До гастроентеролога потрібно звертатись не рідше одного разу на рік або частіше, для динамічного спостереження.

Крім того, у разі погіршення стану пацієнти з запальними захворюваннями кишківника можуть розраховувати також на безоплатну стаціонарну допомогу у гастроентерологічному, проктологічному, хірургічному або іншому відділенні, відповідно до перебігу захворювання та наявних ускладнень. Для цього пацієнт звертається у заклад, який має договір з НСЗУ на стаціонарну медичну допомогу.Поширюйте

Коментуйте


Реклама