Здоров'я

Завалили: як депутати від Кіровоградщини голосували за легалізацію медичного канабісу

 Автор: Ірина Маслюкова. 2392

Народні депутати не підтримали законопроєкт №5596, який передбачає легалізацію медичного канабісу і відправили його на доопрацювання.

 

18777 735x418

Нагадаємо, наразі в Україні повністю заборонене використання марихуани в медичних цілях. Ці ліки в якості симптоматичної терапії можуть суттєво допомогти лікарям боротися з наслідками хіміотерапії при лікуванні онкологічних хворих, допомагати боротися зі стражданнями пацієнтів з епілепсією, хворобою Паркінсона та хворобою Альцгеймера, пацієнтам з ПТСР та іншими важкими хворобами.

13 липня Верховна Рада України ухвалила проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обігу конопель в медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності.

Закон мав спростити доступ тисяч тяжкохворих пацієнтів до ліків.

 

Як повідомив на своїй фейсбук-сторінці голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький, продаж ліків з канабісу мав би здійснюватися тільки через Е-рецепт, а за потреби правоохоронці змогли б перевірити діагноз пацієнта, хто з лікарів виписав ліки, в якій аптеці вони були придбані.

– Ніхто не збирається дозволяти вільно вирощувати канабіс. Ми вводимо ліцензування підприємств, – пише Михайло Радуцький. 

 

Результати поіменного голосування уряду оприлюднили на сайті парламенту.

Так голосували нардепи від Кіровоградщини та пов’язані з регіоном:

  • Богдан Торохтій («Слуга Народу») - Утримався
  • Олег Тарасов («Слуга Народу») - Утримався.
  • Олександр Дануца («Слуга Народу») - За.
  • Ігор Мурдій («Слуга Народу») - За.
  • Юрій Кузбит («Слуга Народу») - Не голосував
  • Олег Воронько («Слуга Народу») - За.
  • Андрій Ніколаєнко («Батьківщина») - Не голосував
  • Олесь Довгий (позафракційний) - Відсутній.

Нагадаємо, минулого року лікар-онколог з Кропивницького Андрій Гардашніков звернувся до Президента з проханням легалізувати медичний канабіс. Лікар активно виступає за адекватне знеболення для тяжкохворих та невиліковно хворих пацієнтів, які зараз страждають від хронічного болю. Також він неодноразово пояснював навіщо потрібен медичний канабіс.

 

Поширюйте

Коментуйте