Здоров'я

Чому щеплюватися від гепатиту В варто дорослим та дітям

. 6393

Міністерство охорони здоров'я України роз’яснює, чому щеплюватися від гепатиту В варто дорослим та дітям.

 

vaczynazia

Лікування від хронічного гепатиту В немає, хоча вчасна терапія допомагає стримати прогресування хвороби. Інфікована гепатитом В людина може не відчувати жодних симптомів, але якщо вони розвиваються, то зазвичай виникають через 2–3 місяці після зараження (гострий гепатит В) або через 6 місяців і більше (хронічний гепатит В).

Особливо небезпечним хронічний гепатит В є для немовлят, тому з 2002 року в Україні запроваджена безоплатна рутинна вакцинація всіх новонароджених дітей у першу добу життя.

Поширеним є міф, що щеплення від гепатиту В спричиняє такий розповсюджений стан малюків, як жовтяниця новонароджених. Це неправда. Вакцина від гепатиту В — абсолютно безпечна, вона є інактивованою (неживою), тож не може стати причиною інфікування.

Гепатит В — це вірусне інфекційне захворювання, що передається через кров і рідини організму й може спричинити серйозне ураження печінки, зокрема, цироз і рак. Уникнути хвороби допоможе вакцинація.

Зазвичай повний курс складається з трьох доз за схемою 0–1–6:

  • перша доза — у момент початку курсу
  • друга — через місяць після першої
  • третя — через 6 місяців від початку вакцинації

Після рутинної вакцинації перевірку на наявність антитіл проводити не потрібно.

В Україні 621 281 особа хворіє на вірусний гепатит В. Під медичним наглядом перебуває лише 3 %. Більшість хворих не знає про свій діагноз та не отримує лікування.

Щеплюватися від гепатиту В можна і варто дорослим. Адже вакцинація є єдиним ефективним захистом від цієї хвороби і вона дійсно рятує життя, – повідомили в МОЗ.

Нагадаємо, «Гречка» розповідала, яких щеплень бракує в українському календарі вакцинації.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама