Здоров'я

На Кіровоградщині лікують мультирезистентний туберкульоз за інноваційним методом

 Автор: Анастасія Дзюбак. 1097

Кіровоградська область - одна з небагатьох областей, які змогли долучитися до участі в дослідженні препарату BРаL завдяки проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні».

Проєкт реалізує благодійна організація «100 відсотків життя. Кропивницький», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), впроваджується РАТН.

Степан повернувся з зони проведення АТО до себе в Гайворонський район, намагався звикнути до мирного життя. У цю мить, здоров’я почало давати збій. Пішов обстежитися. Діагноз: мультирезистентний туберкульоз. У голові одразу питання: чи вдасться подолати недугу.

У Кіровоградському обласному фтизіопульмунологічному медичному центрі (колишня назва – обласний протитуберкульозний диспансер) запропонували лікування за інноваційним дослідженням BРаL. Простіше кажучи: замість 12-18 місяців лікування туберкульозу, буде 6 місяців.

- Клієнти, у яких лікарсько-стійкий туберкульоз мають можливість отримувати лікування новими протитуберкульозними препаратами режимом BРаL. Клієнта обстежили перед початком лікування, а потім, за його згодою, направлено до державної установи «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України». Він отримав безкоштовну госпіталізацію, лікування та обстеження. А також безперебійне забезпечення протитуберкульозними препаратами на увесь курс лікування, щомісячний моніторинг за лікуванням. Організація «100 відсотків життя. Кропивницький» компенсує вартість проїзду до Києва і у зворотньому напрямку. Я надаю клієнту соціальний супровід. Також суттєва допомога для Степана та інших клієнтів, яких ми супроводжуємо в цьому проєкті, - це сертифікати на отримання продуктових наборів, адже розуміємо необхідність якісного харчування у боротьбі з захворюванням, - розповідає Анна Шевченко - соціальна працівниця проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», який фінансується USAID, впроваджується РАТН.

Степан зараз проходить лікування, адже опісля планує повернутися додому, влаштуватися на роботу та створити сім’ю.

Поширюйте

Коментуйте