Здоров'я

Медзаклади області отримали понад 6 мільйонів гривень за вакцинацію людей від ковіду

. 3989

В області вакциновані від коронавірусу 363,6 тисячі людей. Медзакладам НСЗУ за це заплатила 6,27 мільйона гривень.

vaczunazija

За інформацією Нацслужби здоров’я, у Кіровоградській області 27 медичних закладів вакцинують людей від коронавірусу – уклали відповідний договір з НСЗУ. Їх послуги безоплатні для пацієнтів. Сама вакцина безпечна та також безоплатна.  

Як відбувається оплата медикам за вакцинацію?

В області працюють мобільні бригади з вакцинації. Вони проводять щеплення маломобільних громадян та колективів від 50 людей.

Оплату отримують за фактичну кількість провакцинованих осіб: 25 грн – за першу дозу введеної вакцини і 60 грн – за другу. Інформацію про вакцинацію медики вносять до електронної системи охорони здоров’я і тільки на підставі цієї інформації НСЗУ платить закладам.

Як має проходити щеплення від коронавірусу?

Медичні заклади, які укладають договір на вакцинацію проти COVID-19, зобов’язуються працювати так:

Для початку медичні працівники повинні поінформувати вас щодо процедури вакцинації та отримати інформовану згоду – документ, який кожен підписує перед щепленням.

Лікар має вас опитати, щоб виявити протипоказання, з’ясувати схильність до алергій.

Після цього вам розкажуть про подальші дії та можливі побічні реакції.

Лише тоді можна безпосередньо провести вакцинацію з дотриманням вимог інфекційної безпеки.

Протягом 30 хвилин після щеплення за вами мають спостерігати, щоб зафіксувати несприятливі події після імунізації в разі їх виявлення.

Факт вакцинації реєструють в електронній медичній картці пацієнта.

Якщо вакцина дводозова, медпрацівники повідомляють пацієнту час і місце наступного щеплення, у разі потреби допомагають із реєстрацією на наступний візит.

Якщо раптом у пацієнта виникає невідкладний стан у процесі вакцинації, йому надають першу медичну допомогу і викликають "швидку".

Відсутність декларації з сімейним лікарем конкретного медичного закладу або її відсутність узагалі не є підставою для того, щоб людині відмовили у вакцинації від COVID-19.

Мобільні бригади з імунізації вакцинують організовані колективи із більше ніж 50 людьми та маломобільних громадян. На колективне щеплення записує людей роботодавець. Маломобільні громадяни можуть звернутися до контакт-центру за номером 0 800 60 20 19.

Якщо вам не вдається записатися на вакцинацію самостійно, звертайтеся до контакт-центру Міністерства охорони здоров’я за номером 0 800 60 20 19.

Загалом в області щепитися від коронавірусу можна в 11 центрах масової вакцинації та 121 пункті щеплення.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама