Здоров'я

МОЗ готує зміни до наказу про лікування пацієнтів з нековідними пневмоніями

. 4321

Готуються зміни до наказу №722 Міністерства охорони здоров’я про «Організацію надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу».

pnevmonija

Про це сьогодні, 10 листопада, повідомив під час засідання Ради розвитку громад Кіровоградщини заступник міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар країни Ігор Кузін, відповідаючи на питання про можливість забезпечення однакового підходу лікування як для пацієнтів з пневмоніями як ковідними, так і нековідними.

–  Через тиждень-два точно будуть зміни до цього наказу. Тому що ми зіткнулися з ситуацією, коли лікарні отримують гроші лише за лабораторно підтверджені випадки, – каже Ігор Кузін. – Буде врегульоване питання, коли випадки підтверджені й випадки клінічні. Скоріше за все такий пацієнт буде мати ковід під знаком питання, діагноз встановлено клінічно. Але він зможе отримати лікування і кисень, як ковідний пацієнт. Така робота ведеться. Потенційно зараз рахуємо скільки коштів треба додати до ковідного пакета, аби їх вистачило.

Нагадаємо, за лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою Нацслужба здоров’я України сплачує лікарням гроші. Натомість пацієнти з нековідними пневмоніями, у яких не був підтверджений COVID-19, сплачують за лікування з власної кишені.

Зауважимо, в області готуються задіяти додаткові лікарні для пацієнтів з ковідом. 

Нагадаємо, про таке "Просто пневмонія: чому люди з коронавірусом лишаються без діагнозу".

Поширюйте

Коментуйте


Реклама