Здоров'я

Фтизіатричний стаціонар планують повернути у Кропивницький

 Автор: Анастасія Дзюбак. 3626

У Кропивницькому можуть відновити фтизіатричний стаціонар. Зараз хворі на туберкульоз можуть лікуватись лише у фтизіатричному центрі за 30 кілометрів від міста, кули складно дістатись.

tuberkulos copy

Такі рекомендації дали області під час офіційного візту Секретаріату протидії ВІЛ-інфеекції, СНІДу і туберкульозу, яка 9 і 10 лист опада відбувається у області.

Вже другий рік спостерігається погіршення виявлення випадків туберкульозу через те, що основін сили спрямовані на епідемію коронавірусу.

"Якщо відсутнь елементарні умови в медзавкді, аби крім лікування забехпечити хоча б гігієнічні потреби, то як би ефективно МОЗ не закуповувало протитуберкульозні препарати, які б у нас класні фахівці-фтихіатри не були, на жаль, ми не можемо залучити до лікування пацієнтів", - сказала на брифінгу нардепка Лада Булах, яленкиня комітету з питань охорони здоров'я.

За словами нардепки вчора близько трьох годин із представниками ОДА та облради намагались розібратись, чим було спричинене рішення закрити стаціонар, який ближче до центру міста, а лишити фтизіатричний центр за містом, а також чому 2 млн грн були виділені на комунальні послуги фтизіатричного центру і нунь - на СНІД-центр.

"Ті заклади, що я відвідую, у них же неможливо доїхати, якщо немає авто. Чи є в цього контингенту авто? Не думаю. Навіть такі елементарні речі зменшують доступ до медичних послуг людям, які хворіють на туберкульоз", - каже вона.

 

Поширюйте

Коментуйте