Здоров'я

Кіровоградщина закупила медичного кисню на 7,7 мільйона гривень

 Автор: Валерія Жовтун. 2843

Кіровоградська область цьогоріч витратила 7,7 мільйона гривень на закупівлю медичного кисню. Це найменше коштів на медичний кисень для лікарень у 2021 серед регіонів України, повідомляє проєкт DOZORRO Transparency International Ukraine.

kusen maska

Загалом в Україні з початку пандемії купили кисню на понад 1,2 млрд грн. І за 10 місяців витрати на нього втричі більші, ніж за весь минулий рік. 

Варто зазначити, що ця хвиля коронавірусу з новим штамом «Дельта» відзначається тим, що пацієнти стали більше киснезалежними, тобто стали споживати більше кисню.

Кіровоградщина цьогоріч на 7,7 млн грн закупила 57 тис. м³ газоподібного кисню та 617 тонн рідкого кисню.

Крім Кіровоградської області, мало кисню закуповують у Черкаській (8,6 млн грн) та Волинській (12,4 млн грн). Тоді як найбільше медичного кисню придбали у Львівській (121 млн грн), Київській (112 млн грн) та Харківській областях.

gr

–  Попри те, що в деяких регіонах обсяги закупівель медичного кисню в декілька разів менші, ніж у їхніх сусідів, це не обов’язково свідчить про дефіцит кисню в цих областях. Його може безплатно постачати бізнес – це не відображається в Prozorro, – зазначають у повідомленні.

Ціни на кисень в Prozorro відносно стабільні й залежать від обсягу замовлення і віддаленості лікарні від постачальника. 

Медіанна ціна (що не враховує аномально високі й низькі значення) на газоподібний медичний кисень цьогоріч становить 44-48 грн за 1 м³ (приблизно 280-310 грн за 40-літровий балон), рідкого кисню — 12-18 грн за 1 кг.

Нагадаємо, запаси кисню в п'яти госпітальних базах області обмежені.

 

Поширюйте

Коментуйте