Здоров'я

Батьків дітей з хворобою Дюшена навчатимуть використовувати дихальні апарати в домашніх умовах

. 1008

Дитячій обласній лікарні передали 12 портативних дихальних апаратів для дітей з хворобою Дюшена. Таке обладнання дозволяє продовжити життя таким пацієнтам на 15 років. Як користуватися таким обладнанням в домашніх умовах навчатимуть і батьків дітей з хворобою Дюшена.

Як повідомляє пресслужба облдержадміністрації, сьогодні в Кропивницькому відбувається конференція про старт реалізації пілотного проєкту по збору дихальних апаратів з клініки Інкендааль з Бельгії для використання їх пацієнтами з хворобою Дюшена в домашніх умовах в Україні. Такий проєкт реалізується  в рамках міжнародного проєкту «1500 років виживання». Планується зібрати 100 портативних дихальних апаратів для пацієнтів з хворобою Дюшена всієї України. 12 таких апаратів вже знаходяться на території Кіровоградської дитячої обласної лікарні.

Це перша конференція в Україні, де передбачається навчання лікарів, батьків пацієнтів практичним питанням застосування таких апаратів безпосередньо на пацієнтах, зокрема, в домашніх умовах.

«На Кіровоградщині 11 дітей мають нейро-м’язове захворювання Дюшена. Дуже важливо для покращення життя таких пацієнтів обмінюватись досвідом між країнами, особливо з тими, де діти з такою хворобою мають повне життєзабезпечення. Дуже дякую лікареві Мішелю Туссену, який має ціль допомогти Україні із забезпеченням дихальними апаратами, ми цінуємо підтримку та завжди готові до співпраці»,  – зауважила голова ОДА Марія Чорна під час зустрічі з лікарем Мішелем Туссеном, який очолює Центр терапії та дослідницької роботи з питань домашньої вентиляції легень і нервово-м`язових захворювань відділення реабілітації клініки Інкендааль.

Загалом конференція «І майстер-клас «НВЛ в домашніх умовах у пацієнтів з нейро-м'язовими захворюваннями» проходитиме протягом 22-26 листопада в дитячій обласній лікарні за участі доктора Мішеля Туссена.

По закінченню заходу 10 родин з Кропивницького, Харкова та Полтави поїдуть додому з портативними дихальними апаратами.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама