Здоров'я

Офіційно в області ще немає «Омікрону», проте кількість хворих зростає: чому?

 Автор: Валерія Жовтун. 7388

Динаміка захворюваності по Україні ускладнюється, щоденно зростає нова кількість хворих на СOVID-19. Кіровоградщина – не виняток.

pazient covid

Як повідомила сьогодні під час брифінгу головна державна санітарна лікарка області Надія Оперчук. Нова хвиля коронавірусу прогнозувалася в Україні на кінець січня-початок лютого.

Уже вісім областей опинилися в «помаранчевій» зоні епіднебезпеки. Кіровоградщина поки тримається в «жовтій» карантинній зоні.

За словами пані Оперчук, зростання кількості нових хворих, а це за минулу добу по Україні – 20 156 людей, пов’язане з такими факторами:

  • з тим, що деякі люди у новорічні свята не дотримувалися епідемічних правил;
  • була велика міграція населення;
  • циркуляція інших мутованих штамів коронавірусної хвороби. Наприклад, «Омікрон». Він легше передається, має коротший інкубаційний період (2-5 днів) і немає типової симптоматики ковіду.

В області нині штам «Омікрон», за словами пані Оперчук, не виявляють. 75% випадків це штам «Дельта».

Якщо ще минулого тижня в області фіксували 60-65 нових випадків ковіду за добу, то нині вже другий день поспіль – 96-98 випадків.

Жителям області нагадують про щеплення від коронавірусу, що допоможе уникнути ускладнення та госпіталізації при хворобі.

Нагадаємо, в області нову хвилю коронавірусу чекають в середині лютого.

 

Поширюйте

Коментуйте