Здоров'я

Як мобільну бригаду з вакцинації можна викликати в громаду

 Автор: Валерія Жовтун. 3179

У Міністерстві охорони здоров’я роз’яснили, як громади можуть викликати мобільну бригаду з вакцинації проти ковіду.

vaczunazija

Які громади можуть викликати мобільну бригаду з вакцинації?

Зібрати список охочих вакцинуватися та запросити до себе мобільну бригаду можуть представники окремих громад, в яких немає пунктів чи центрів вакцинації від COVID-19, або, де відсоток охоплення щепленнями серед людей віком 60+ нижчий за 30%.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я планує організувати роботу близько 800 мобільних бригад, які будуть пересуватися по селах, щоб місцеві мешканці мали доступ до щеплень.

В області буде 29 додаткових мобільних бригад.

Станом на 25 січня в Кіровоградській області зробили 635760 щеплень, з них за останню добу 2573. Від початку вакцинальної кампанії в області отримали одну дозу 325 964 людей, дві дози – 302553. Додаткове щеплення зробили 559 людей, бустерною дозою щепилися 6684 людей.

Як запросити мобільну бригаду в громаду?

Для того, щоб вакцинальна бригада приїхала у громаду, необхідно зібрати список охочих вакцинуватися та подати відповідну заявку до обласних департаментів та управлінь охорони здоров’я.

У Кіровоградській області це департамент охорони здоров'я Кіровоградської обласної державної адміністрації. Телефон: (0522) 24-13-69. Факс: (0522) 24-13-69.

Ті передадуть цю заявку регіональним координаторам з вакцинації. Координатори сконтактують із представниками громади, щоб домовитися, коли і в якому форматі проводитиметься вакцинація мешканців. Можна запросити усіх охочих щепитися до сільради чи школи. Якщо в громаді багато людей поважного віку, яким вже важко пересуватися, мобільна бригада їздитиме від дверей до дверей та вакцинуватиме їх вдома.

Якою вакциною щеплять мобільні бригади?

Для вакцинації окремих маломобільних громадян із дотриманням усіх правил безпеки можна використовувати лише вакцини в однодозних флаконах. В Україні такою вакциною є CoronaVac від Sinovac Biotech. Це інактивована вакцина.

Так само цю вакцину можна використовувати і для бустерної дози.

Якщо мобільні бригади щеплять групу людей, наприклад у будинку для літніх людей або організовані колективи, то вони можуть використовувати будь-яку наявну в них антиковідну вакцину.

 

Поширюйте

Коментуйте