Здоров'я

Кіровоградщина отримає ще три кисневі станції: чому це важливо

. 2201

В Кіровоградській області три медичних заклади отримають нові кисневі станції, закуплені за рахунок державного бюджету.

kusen maska

Медзаклади всіх областей (окрім тимчасово окупованого Росією Криму) отримають загалом 225 таких станцій для палат інтенсивної терапії та реанімаційних відділень. З них три отримає Кіровоградська область.

Як пояснив «Гречці» директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко, кошти на закупівлю вже виділили, і нове обладнання має надійти в область до квітня 2022 року.

«Варто зауважити, що програма розподілу цих кисневих станцій стосується насамперед госпітальних баз», – зауважив він.

Так, нове устаткування отримають наступні заклади Кіровоградщини:

  • Центральна міська лікарня Кропивницької міської ради,
  • Центральна міська лікарня м. Олександрії,
  • Обласний клінічний госпіталь ветеранів війни.

Киснева станція – це устаткування, яке допомагає отримати кисень із повітря. Зазвичай у повітрі частка кисню становить 25%, а решта – азот та інші гази. Завданням кисневої станції є «очистити» повітря від домішок настільки, щоб концентрація кисню була на рівні 93%.

Генеральний директор Кропивницької центральної лікарні Олександр Артюх пояснив, що це забезпечить безперебійний доступ до кисню для хворих на ковід.

«В доковідні часи потреба у кисню складала 100-200 літрів, а у пікові хвилі пандемії вона сягала 5 тонн на добу. Зараз нам вистачає однієї тонни на добу», – сказав він.

Зараз лікарня закупає «бочки» з киснем в іншій області. Проте якщо будуть проблеми з поставками, до пацієнти залишилися би без необхідного лікування. «Звісно, цього кисневого генератора не вистачить на всі наші 250 ліжок, проте реанімацію на 30 місць воно забезпечити зможе. Тож ми зможемо рятували людей, не оглядаючись на можливі транспортні чи логістичні затримки», – додав Олександр Артюх.

Нагадаємо, що Кіровоградська область з 10 лютого – у «помаранчевій» зоні карантину. При цьому 95% випадків захворювання на ковід на Кіровоградщині викликані штамом «Омікрон».

Поширюйте

Коментуйте


Реклама