Здоров'я

Куди звертатися переселенцям з туберкульозом, які приїхали на Кіровоградщину

 Автор: Валерія Жовтун. 4505

Через воєнні дії, багато людей змушені залишати свої домівки і шукати прихистку. Серед переселенців є люди, які хворіють на туберкульоз. Переселенців закликають, по прибутті до Кіровоградської області, терміново звертатися за медичною допомогою.

tuberkulos

У благодійній організації «100 відсотків життя. Кропивницький» підготували алгоритм дій для переселенців з туберкульозом, які приїхали на Кіровоградщину.

КНП «Кіровоградський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр Кіровоградської обласної ради» працює у штатному режимі. Тут надають кваліфіковану інтегровану медичну допомогу всім тим, хто її потребує: пацієнтам з підозрою на туберкульоз, пацієнтам з туберкульозом, з ко-інфекцією ВІЛ/туберкульоз, ВІЛ-інфікованим, та пацієнтам, які знаходяться на програмі замісної підтримувальної терапії.

Усі переселенці, які мають встановлений діагноз «туберкульоз», можуть звернутися до закладу за адресою: м. Кропивницький, вул. Габдрахманова, 18/29, або за телефоном (0522) 37 08 74.

Якщо пацієнт знаходиться за межами  Кропивницького, є можливість звернутися до будь-якого закладу охорони здоров’я та повідомити про свою проблему. Фахівці закладу зв’яжуться із лікарями-фтизіатрами для організації подальшого лікування пацієнта.

«У будь-якому випадку кожному пацієнту буде надана кваліфікована медична допомога та продовжено лікування у нашій області амбулаторно чи стаціонарно. Нині ми здійснюємо доставку протитуберкульозних препаратів до району проживання пацієнта. Наразі під патронатом нашого закладу продовжують лікування дев’ять людей з туберкульозом, які приїхали із різних куточків України», – розповіла керівниця медзакладу Галина Горенко.

У благодійній організації «100 відсотків життя. Кропивницький» хворим на туберкульоз, які приїжджають з інших регіонів, надають соціальний супровід.

«Наразі у нас під супроводом перебувають двоє. Ми надаємо їм психологічну підтримку, допомагаємо із забезпеченням сертифікатами на харчі. Пацієнтам з туберкульозом дуже важливо розуміти, що в будь-якому випадку не слід переривати лікування, оскільки це може призвести до прогресування захворювання», – розповіла керівниця проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині», що підтримано Глобальним фондом, Наталія Брайченко.

За соціальним супроводом можна звертатися до благодійної організації за адресою: вул. Преображенська, 2 (будинок побуту), каб. 614 або за телефоном 066-586-03-27.

 

Поширюйте

Коментуйте