Здоров'я

250 пацієнтів за тиждень відвідали амбулаторію від іноземних волонтерів у Кропивницькому

 Автор: Анастасія Дзюбак. 6018

 

З 5 квітня у Кропивницькому працює мобільна поліклініка, облаштована міжнародною христичнською організацією "Сумка самаритянина". За тиждень сюди звернулись 250 пацієнтів.

 

b03cb0ee 30ec 4db2 af80 6a39ad6d1e39

"Сумка Самаритянина" у першу добу повномасштабного вторгнення направила фахівців до Польщі, Молдови та Румунії для допомоги українцям.

Згодом організація здійснила сім авіаперевезень і доставила до України понад 215 тонн допомоги. Серед неї - і обладнання для створення мобільної клініки у Кропивницькому. Медичний директор проєкту на Кіровоградщині Боб Спенсер пояснив, що мобільна амбулаторія надає послуги первинного рівня для вимушених переселенців.

"Ми не замінюємо місцеву медичну систему. У тісній співпраці з обласним департаментом ми допомагаємо справитися з напливом переселенців", - розповів Боб Спенсер.

У цій амбулаторії люди, які знайшли прихисток від обстрілів у Кропивницькому і втратили зв'язок із своїми сімейними лікарями, можуть отримати необхідні медикаменти та амбулаторну допомогу.

" Ми допомагаємо з коротким курсом необхідних ліків. При складніших випадках ми направляємо до місцевих клінік і лікарень", - пояснив меддиректор проєкту.

За перший тиждень роботи амбулаторію відвідали понад 250 пацієнтів. Найчастіше скаржилися на проблеми з тиском та інші недуги, пов'язані зі стресом.

В амбулаторії від "Сумки самаритянина" три кабінети лікарів з медсестрами, є перекладачі. Загалом тут працює 23 людини, серед яких лікарі з Австралії, Німеччини, США.

Клініка є безкоштовною, працює сім днів на тиждень з 8:00 до 18:00. Розташована на проспекті Університетському, 8 - поруч з їдальнею Центральноукраїнського національного технічного університету

photo5379792777484810072

 

Поширюйте

Коментуйте