Здоров'я

Як працює «швидка» в умовах воєнного стану

. 4628

Фахівці «швидкої» продовжують цілодобово виїжджати на виклики, однак війна внесла значні зміни в роботу бригад екстреної медичної допомоги.

schvudka

Про ці зміни повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

«Швидка» виїжджає на виклики під час комендантської години. Проте пацієнтам слід пам’ятати умови, за яких слід викликати бригаду екстреної допомоги.

Телефонувати на номер 103 варто за невідкладних станів та таких, що загрожують життю та здоров’ю людини й можуть призвести до різкого погіршення стану у разі ненадання екстреної медичної допомоги. Про це можуть свідчити проблеми із диханням або його відсутність, критичні кровотечі.

Диспетчер «швидкої» спілкується з абонентом і приймає рішення про подальші дії. Якщо є відповідні підстави, він направляє бригаду до пацієнта. Якщо ж таких підстав немає, то консультація може бути надана телефоном.

Рішення про необхідність госпіталізації ухвалює лікар бригади «швидкої» на основі наявного симптомокомплексу конкретного пацієнта.

Бойові дії ускладнюють роботу бригад екстреної медичної допомоги. До прикладу, за оголошення повітряної тривоги можлива затримка у виїзді бригад «екстренки». Це пов'язано з тим, що загроза існує і для медиків також.

Крім того, на жаль, в умовах активних бойових дій «швидка» може не виїхати за викликом. Йдеться про так звану «червону зону», коли через інтенсивні обстріли немає можливості надати медичну допомогу.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама