Здоров'я

Ротавірусна інфекція: чим загрожує і як запобігти

. 4144

Перебування у місцях скупчення людей і обмежений доступ до чистої води, що буває в умовах війни, є причинами появи «кишкових» захворювань, одне з яких – ротавірусна інфекція. Пояснюємо, як передається ротавірус, як проводити профілактику і як лікувати ротавірусну інфекцію.

juvit bil diareya

Як пояснюють в Міністерстві охорони здоров’я, дорослих з неослабленим імунітетом ротавірусна інфекція може пройти з легкими симптомами або не мати їх взагалі. Проте для немовлят і дітей раннього віку захворювання є небезпечним – насамперед через ризик швидкого зневоднення.

Як передається ротавірус?

  • Людина може заразити ротавірусною інфекцією за пару днів до появи симптомів та протягом 10 днів після їхнього зменшення.
  • Вірус передається аерогенним шляхом, тобто через повітря.
  • Ротавірус передається як при безпосередньому контакті з людиною, так і через поверхні і речі, які могли бути забруднені: підлога, одяг, іграшки тощо. На поверхнях вірус може жити протягом тижнів і навіть місяців.

Профілактика «кишкової» інфекції

Є дві профілактичні заходи проти ротавірусної інфекції – це гігієна і вакцинація.

Гігієна

Слід мити руки з милом після кожного відвідування туалету, зміни підгузника. Це зменшить можливість «підчепити» інфекцію, проте не дає 100% гарантії. Як і антибактеріальні спиртові спреї.

Вакцинація

Вакцина від ротавірусної інфекції не внесена до Національного календаря профілактичних щеплень, проте її можна купити за власні кошти.

Наразі доступні дві вакцини для дітей – у вигляді крапель. Одна передбачає дві дози у віці від 6 до 24 тижнів. Друга – три дози у віці від 6 до 32  тижнів.

Як лікувати ротавірусну інфекцію

Специфічного лікування не існує, тож інфекцію лікують симптоматично. Антибіотики при інфекції не допомагають. Головне при цьому відновлювати водний баланс і електролітів, знижувати інтоксикацію.

Слід звернутися до лікаря при таких симптомах:

  • ознаки зневоднення (наприклад, сухість слизових), плач без сліз у дітей, зменшення частоти сечовипускання;
  • часта блювота;
  • діарея понад добу, сліди крові в калі;
  • температура тіла понад 39ºС;
  • перевтома, біль, кволість, сильна сонливість.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама