Здоров'я

Рак грудей буває не лише у жінок: лікар про виявлення онкології

. 9005

 20 жовтня відзначають Всесвітній день боротьби з раком молочної залози. Та варто пам'ятати, що рак грудей може бути не лише у жінок. Сімейний лікар Дмитро Корольков розповів, про найпоширеніші види раку та те, чому рак грудей може бути не лише у жінок.

 

rak

Поширені види раку

Лікар каже, що поширениреним є рак:

  • грудних залоз,
  • рак простати,
  • рак товстого кишківника,
  • рак легень,
  • рак яєчок,
  • рак яєчників.

Також треба пам’ятати про меланому, рак шкіри.

"Лікарі кажуть, що засмагати не корисно, хоча й багато людей намагаються влітку поїхати на річку і там зашкваритись, за один день виконати річну норму здору вітаміну Д. В результаті ми маємо опіки, інтоксикацію за рахунок того, що руйнуються клітини шкіри , а також велетенський ризик розвитку раку шкіри. І ніякої користі від неправильного загоряння немає, чому лікарі і просять користуватися сонцезахисними кремами", - нагадує сімейний лікар.

Про причини раку слухайте у подкасті "Медбалачки" нижче.

Які види раку можна виявити ощупуючи себе?

Рак грудей

Насправді правильно говорити «рак грудної залози», а не «рак молочної залози», адже і чоловіки хворіють на рак грудної залози. До речі, у чоловіків він протікає дуже і дуже погано. Тому щомісячно пропальпувати свої грудні мають в тому числі і чоловіки, і якщо вони щось там знайшли – треба обов’язково звернутися до свого сімейного лікаря.

Рак яєчок

Чоловікам варто пам’ятати про рак яєчок. Він розвивається не так часто, але треба обов’язково обстежуватись. Можна про пальпувати вміст мошонки, можна подивитися на зміну форми, розмірів і своєчасно звернутися до лікаря. Тим більше, що рак яєчок лікується досить добре – просто своєчасно зверніться для того, щоб лікар поглянув, призначив обстеження і своєчасної полікував. Навіть високі стадії раку яєчок добре піддаються лікуванню.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама