Здоров'я

Лікар розповів, коли обов'язково треба звертатись у лікарню із застудою: подкаст "Медбалачки"

 Автор: Анастасія Дзюбак. 10080

 У шостому епізоді подкасту "Медбалачки" ведучий Кирило Поліщук та сімейний лікар Дмитро Корольков говорять про вітаміни і харчування восени і взимку.

 

zast

"«Лікарю, я попив холодної води чи з’їв морозива і після цього 100% застудився». Народи півночі вже мабуть давно вимерли би, якби люди хворіли від протягів, холодної води, мокрої голови чи від того, що не одягли шапку – не буває від цього застуди. Це фактори, які можуть в якомусь певному організмі збільшувати ризики до того, що вірус зможе там прижитися на слизовій оболонці, розмножиться і викликати застуду. Але це за умови, якщо в організмі вже був вірус", - каже сімейний лікар.

Проте є сигнали, коли обов’язково треба йти до лікаря:

 

  1. Тривалий перебіг лихоманки. Якщо ви лихоманку лікуєте правильно, а вона має тривалий перебіг більше 4-5 днів.
  2. Виражене погане самопочуття пацієнта. Коли прогресивно погіршується стан пацієнта, коли він не може нормально вставити, ходити, дуже погано себе почуває.
  3.  Задишка. Коронавірусна епідемія насичила нашу популяцію пульсоксиметрами, який дозволяє виміряти процент начинення киснем периферійної крові. Якщо ви не маєте пульсоксиметра, то елементарний тест – це задишка. Якщо у вас виникає задишка, коли ви йшли від ліжка до кухні, то це вже теж значний показник по якому треба обов’язково звернутися до свого лікаря чи прийомного відділення лікарня, це все залежить від виваженості і тяжкості симптомів.

 У подкасті більш детально про те:

  • Як діяти пацієнтам під час застуди
  • Коли обов'язково йти до лікаря
  • Про те чи можна застудитись від морозива
  • Фуфломіцини

 

 

Також слухати наш подкаст можна на платформах:

Нагадаємо, раніше лікар розповідав як правильно харчуватись взимку, щоб вистачило вітамінів та  куди зник ковід.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте