Здоров'я

Плавлений сир для онкохворих: у Кропивницькому закуплять 600 кілограмів для пацієнтів

 Автор: Анастасія Дзюбак. 11095

Кіровоградський онкологічний центр вирішив закупити понад 600 кілограмів сиру вартістю 150 тисяч гривень для харчування пацієнтів. Чи дійсно це підходящий продукт для дієтичного харчування пацієнтів?

Depositphotos 13376175 S

Інформацію про закупівлю, яка має відбутись 29 листопада, опублікували на сайті Прозоро. Строк поставки товарів 31 грудня 2022.

Як повідомили "Гречці" в онкоцентрі, кількість сиру зумовлена потребами закладу, а поставки будуть відбуватись не однією партією, а за потребою онкоцентру щонайменше щотижня. В кінці фінансового року можливе зменшення суми договору і кількості продукту.

"Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я від 29.10.2013 р. № 931 онкохворим пацієнтам дозволено вживати м’який сир, а плавлений сир як раз і відноситься до категорії м’яких сирів. Відповідно до визначення, яке використовують фахівці харчової промисловості, м’який сир – це продукт харчування, який виготовляють з молока, а також вершків із додаванням молочнокислих бактерій або ж ферментів. Головною відмінністю м’якого сиру від всіх інших сортів криється в консистенції і зовнішньому вигляді продукту. М’які сири відрізняються своєю сирною або вершковою консистенцією. Як правило, м’які сири виробляють без якої б то не було додаткової обробки у вигляді копчення або ж плавлення", - відповідли у медзакладі на запитання журналістів і додали, діють відповідно до діючого законодавства, як в сфері публічних закупівель так і в сфері надання медичної допомоги та харчування пацієнтів.

Як пояснили "Гречці" у Держпродспоживслужбі, сири діляться на

  • сичужні (твердий, м'який, розсольний),
  • кисломолочні (домашній сир-творог)
  • перероблені (плавлений сир).

М'який сир - це той, що визріває без додаткової обробки у вигляді плавлення. Наприклад, вершковий сир. Плавлений сир - це вже оброблений продукт, молочний продукт, що виготовляється термомеханічною обробкою сичужних сирів, сирів для плавлення, сиру, масла та інших молочних продуктів, у присутності солей-плавників.

М'які сири мають стандарт ДСТУ 4395:2005, а плавлені - ДСТУ 4635:2006. Тобто це два різні види сиру.

Можливо у МОЗ інші поняття щодо класифікації сиру? Здається, ні. Наприкалад, у наказі "Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти чітко вказано, що у шкільних буфетах можуть продаватись бутерброди "з сиром твердим, крім плавленого сиру".

"Гречка" написала запит до Міністерства охорони здоров'я, аби отримати додаткові роз'яснення про дієтичне харчування хворих і різницю між цими видами сиру у медичному харчуванні.

Поширюйте

Коментуйте