Здоров'я

5 найпоширеніших питань про щеплення від грипу

 Автор: Анастасія Дзюбак. 7208

 

Команда проєкту «Твій сімейний лікар» (до речі, про соціальний проєкт детальніше ви можете почитати ось тут) підготувала 5 відповідей на найпопулярніші запитання щодо вакцин проти грипу і ковіду. Відповіді базуються на основі коментарів національної технічної групи експертів та експерток з питань імунопрофілактики та відділу організації епіднагляду Центру громадського здоров'я МОЗ України.

gryp

 1. Чи небезпечно одночасно вакцинуватися від грипу та коронавірусу?
 2. Ми могли б довго розповідати, чому небезпеки у цьому немає. 1 жовтня 2022 року Міністерство охорони здоров’я затвердило нову рекомендацію — скасувати інтервал між вакциною проти коронавірусу й іншими вакцинами. Однак робити такі щеплення можна лише в різні руки. Небезпеки в одночасній імунізації від двох різних хвороб, запевняють у МОЗ, немає.
 3.  Це правда, що вакцину проти грипу, як і проти коронавірусу, неможливо купити в аптеці? Вакцину проти грипу можна придбати в аптеках. Цього року в Україні наявні 1 млн 250 тис. доз. Це препарати французького, нідерландського та корейського виробників. Нагадуємо, що вакцину проти грипу можна купити самостійно (ціна її стартує від 300 гривень). А щеплення безоплатно можуть зробити в медзакладі, в якому укладена декларація із вашим сімейним лікарем чи лікаркою.
 4.  Чи захистить вакцина проти грипу від усіх його штамів?
  Цьогоріч ВООЗ прогнозує циркуляцію чотирьох вірусів грипу: H1N1, H3N2, лінія B Victoria, лінія B/Yamagata. Саме ці штами містяться у всіх вакцинах проти грипу, якими зараз щеплюють українців та українок. Тож вакцина захищає від усіх штамів грипу, що актуальні цього епідсезону.
 5.  Вакцинація проти коронавірусу врятує від грипу?
  Між коронавірусною хворобою і грипом є багато схожого, однак викликають їх різні віруси. Скажімо, як нежить і кашель, які також мають певну схожість, але лікувати їх треба по-різному. Краплі від нежитю ми не крапаємо в рот від кашлю, а пігулки від кашлю не подрібнюємо у ніс, аби позбутись нежитю. Так само і з вакцинами, для кожної хвороби — своє щеплення. Можливо, в майбутньому однією вакциною можна буде захиститись від всіх можливих хвороб. Нині ж реальність інша — щеплення від коронавірусу не врятує від грипу і навпаки.
 6. Це правда, що взимку пізно вакцинуватись проти грипу?
  Епідемічний сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції триватиме орієнтовно з початку жовтня 2022 по середину травня 2023 років. Хвиля захворюваності вже розпочалась, вакцинація актуальна упродовж усього сезону. Тож, щепитись проти грипу ви можете у грудні, січні, лютому та навіть у березні. Однак що раніше ви імунізуєтесь, то краще.

Поширюйте

Коментуйте