Здоров'я

На Кіровоградщині вперше за три роки зареєстрували випадок тропічної малярії

 Автор: Ірина Зайцева. 4370

В Світловодській територіальній громаді, що на Кіровоградщині, вперше за три роки зареєстрували випадок тропічної малярії.

233124

Як зазначила в коментарі "Гречці" головна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук, до обласного центру контролю та профілактики хвороб надійшло екстренне повідомлення про випадок малярії у 66-річного іноземця.

"Чоловік у січні повернувся із Уганди, Східної Африки. При поверненні до Світловодської громади, де він тимчасово проживає, він погано почувався: мав ознаки гострої респіраторної інфекції та підвищену температуру, лікувався самостійно. За медичною допомогою звернувся 9 лютого для отримання лікування. 11 лютого температура тіла піднялася до 40 градусів, його госпіталізували, поставили підозру про малярію та провели відповідні обстеження. Сьогодні ми отримали результат дослідження крові та підтверджуємо факт захворюання на малярію", - прокоментувала Надія Оперчук.

За її словами, наразі хворий перебуває в лікарні в іншому регіоні та отримує відповідне лікування. Його стан стабілізувався. Це перший випадок малярії за останні три роки. Крайній випадок був зафіксований у 2020 році у 49-річного чоловіка, який прибув із республіки Малі.

Довідка:

Малярія – загрозливе для життя захворювання, що передається через укуси комарів. Передача малярії відбувається майже в 100 країнах світу, переважно це країни Африки, Азії, Південної і Північної Америки. В Україні передача малярії комарами не відбувається і наразі усі зареєстровані випадки захворювань – завезені.

Симптоми малярії з’являються через 10-15 днів після укусу інфікованого комара. Перші симптоми – лихоманка, головний біль – можуть проявлятися слабко, що ускладнює виявлення малярії.

Поширюйте

Коментуйте