Здоров'я

Ліки після транспантації можна отримати безоплатно: яким чином

 . 7806

 

В Україні відтепер пацієнти після трансплантації органів зможуть отримувати ліки за програмою "Доступні ліки". Новий реєстр препаратів, які відшкодовуватимуть за державними гарантіями почав діяти з 27 лютого.

 

liky

Як можна отримати ліки для посттрансплантаційного періоду та як бути тім, хто робив операцію за кордоном - пояснили у відділі комунікацій Українського центру трансплант-координації.

Хто може виписати електронний рецепт

Електронний рецепт пацієнту може виписати лікар центру трансплантації, який обіймає посаду трансплант-координатора. Також це може зробити лікар, який обіймає посаду трансплант-координатора у будь-якому іншому медичному закладі.

Куди звертатися пацієнтам, яким проведено трансплантацію за кордоном

Пацієнти, які отримували лікування методом трансплантації за кордоном, мають право звернутися до трансплант-координатора будь-якого зручного для них центру трансплантаці. При собі необхідно мати виписку з місця проведення операції – для створення плану лікування та електронного рецепту в ЕСОЗ.

Як дізнатися про наявність ліків в аптеках

Препарати можна отримати за електронним рецептом в аптеках, які долучилися до програми «Доступні ліки». Інформацію про місцезнаходження аптек та наявність в них необхідних препаратів можна уточнити в інформаційно-довідковій службі НСЗУ за телефоном: 16-77 (з понеділка по четвер з 9 години ранку до 18 години та з 9 години ранку до 16:45 у п’ятницю у робочі дні).

Якщо призначені ліки не ввійшли до Реєстру

Препарати, які не потрапили у Реєстр, а саме «СЕЛЛСЕПТ (Мофетилу мікофенолат, 250 мг)» та «ІМУРАН» (Азатіоприн, 50 мг), реципієнти можуть отримувати:

за «старим» алгоритмом, тобто від структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій через розподіл лікарських засобів для хворих у до- та післяопераційний період з трансплантації, закуплених за кошти Державного бюджету України;

за рахунок асигнувань, що передбачені державним та місцевими бюджетами на охорону здоров’я.

Детальніше про алгоритм отримання препаратів імуносупресії через реімбурсацію за посиланням.  

Довідково:

Реімбурсація – це механізм забезпечення пацієнтів необхідними лікарськими засобами через відшкодування державою (повністю або частково) їх вартості. Всього до програми реімбурсації включено 21 торгове найменування імуносупресивних лікарських засобів. 15 з них повністю безоплатні, шість – з частковою доплатою.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте