Як не захворіти на грип?

Опубліковано . в Здоров'я

Кількість переглядів - 1331

Грип – гостра вірусна інфекція, яка характеризується інтоксикацією і ураженням слизової оболонки верхніх дихальних шляхів з яскраво вираженим епідемічним характером поширення.

Джерелом інфекції при грипі являється хвора людина. Особливо заразна інфікована людина в розпал хвороби, в гарячковому стані. Період зараження продовжується в середньому 4 — 7 днів. Важливу епідеміологічну роль грають хворі з легкими і стертими формами грипу. Такі хворі, залишаючись на ногах, можуть активно розсіювати інфекцію. Передача інфекції відбувається головним чином повітряно-крапельним шляхом на відносно близькій відстані від хворого.

Захворювання на грип розпочинається раптово, гостро, без продромальних явищ. Вже в перші години захворювання температура тіла досягає 39 – 400С. Хворі страждають на інтенсивний головний біль, загальну слабкість, розбитість, ломоту, біль в кінцівках, спині, суглобах, м’язах, гіперемію кон’юнктив, сльозотечу.

Розвитку грипозної епідемії сприяють: формування колективів, житлова скупченість, сезонний фактор, найчастіше в холодні місяці (зимою та весною).

Самим сучасним методом специфічної профілактики є активна імунізація населення, щеплення проводять зазвичай восени пріоритетним групам населення.

До груп ризику відносяться:

школярі, починаючи з 7 років;

учні ПТУ, технікумів, студенти ВУЗів;

медичні працівники;

персонал дитячих дошкільних закладів, викладачі шкіл та ВУЗів;

працівники транспорту, торгівлі, сфери обслуговування;

особи з хронічними захворюваннями серцево-судинної та дихальної системи;

особи, що часто хворіють на ГРВІ;

особи віком понад 60 років.

До неспецифічних засобів профілактики відносять:

Повноцінне харчування з включенням вітамінів, особливо вітаміну «С» (найбільший вміст у квашеній капусті, відварі шипшини, цитрусових) та вживання природних антисептиків (цибуля, часник).

Вживання загальнозміцнюючих, тонізуючих засобів та препаратів імуностимулюючої дії. Високоефективними є заходи загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:

З метою запобігання захворюванню та поширенню інфекції, бажано у місцях скупчення людей або у громадському транспорті використовувати багатошарову марлеву або одноразову маску, змінюючи її кожні три-чотири години;

уникати громадських місць з великим скупченням людей та приміщень з поганою вентиляцією;

Частіше провітрювати та робити вологе прибирання приміщень;

Регулярно і ретельно мити руки з милом або протирати спиртовмісними засобами для обробки рук.

Пам’ятайте! При проявах гострої респіраторної вірусної інфекції обов’язково звертайтеся до лікаря, не займайтеся самолікуванням!

За даними Кіровоградського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Кіровоградській області за поточний період 2013 року зареєстровано 53872 випадки ГРВІ та 248 випадків грипу.

Відмічається ріст захворюваності ГРВІ на 10,2% та зниження захворюваності по грипу на 38,5% в порівняні з аналогічним періодом 2012 року. Найбільше хворіють діти до 17 років, зареєстровано 37752 випадки гострих респіраторних захворювань, що складає 70,07% від загальної кількості. Перевищень епідемічного порогу не зареєстровано, так за 47 тиждень епідемічний поріг складав 56,4, при пороговому показнику 93,3.

За поточний період 2013 року госпіталізовано до лікувально-профілактичних закладів міста з тяжким перебігом та ускладненнями 2487 осіб, що склало 4,5%, із них дітей до 17 років – 1789 осіб – 71,93%.

Протягом року проводився вірусологічний моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ: відібрано 709 носоглоткових змивів, із них позитивних 441 – 62,20%, виділено: антигенів вірусу грипу А (Н3N2) – 52 (11,79%), антигенів вірусу грипу В – 2 (0,45%), антигенів вірусу грипу А – 1 (0,22%), антигенів вірусу грипу А (Н1N1) – 3 (0,68%), антигенів РС-вірусів – 50 (11,33%), антигенів парагрипу – 18 (4,08%), антигенів аденовірусів – 316 (71,65%).

В епідсезон 2013 — 2014 років заплановано провести щеплення проти грипу 3010 мешканцям місту Кіровограду, які відносяться груп медичного та епідемічного ризику.

Станом на 22.11.2013 року щеплено проти грипу 2368 осіб, що становить 78.67 % від плану, а саме:

осіб з хронічними захворюваннями — 541 особа;
осіб понад 60 років – 10 осіб;
осіб, що перебувають у спеціалізованих колективах – 118 осіб;
діти загальноосвітніх шкіл – 16;
співробітників медичних закладів 1052;
персонал навчальних закладів – 200 осіб;
співробітників сфери послуг, торгівлі, транспорту — 302 особи;
особовий склад МНС – 35 осіб;
персонал підприємств, які будуть запобігати спалахам інфекційних захворювань – 82 особи.
Враховуючи епідемічну ситуацію минулого сезону та прогноз ВООЗ, у наступному епідемічному сезоні 2013–2014 років в Україні прогнозується переважна циркуляція вірусів грипу А/California/7/2009 (H1N1), А/Н3N2/Victoria/361/2011b, В/Маssасhusetts/2/2012. Усі зазначені штами ввійшли до складу актуальних сезонних вакцин проти грипу, на території України зареєстровані наступні вакцини для профілактики грипу із оновленим штамовим складом епідемічного сезону 2013-2014 років, а саме:

ВАКСІГРИП виробник Франція;

ФЛЮАРИКС виробник Німеччина;

ІНФЛУВАК виробник Нідерланди.

В аптечній мережі міста Кіровограда в наявності наступні вакцини проти грипу: ВАКСІГРИП та ФЛЮАРИКС. Щеплення проти грипу можна отримати в територіальних КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Кіровограда». Отримати щеплення проти грипу можна тільки після консультації лікаря.

За матеріалом сайту Управління охорони здоров'я Кіровоградської міськради

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв