На Кіровоградщини немає смертей породіль, а лікування дітей - ідеальне?

Опубліковано . в Здоров'я

Кількість переглядів - 1069

 

Під час прес-конференції, присвяченої захисту прав дитини у рамках реалізації регіональної соціальної політики, заступник голови ОДА Галина Пастух відзначила, що одним із головних питань для області є надання якісної медичної допомоги дитячому населенню.


– Починаючи з 2010-го року на оновлення матеріально-технічної бази медичної галузі, на придбання та встановлення сучасного медичного обладнання, у тому числі, у дитячих медичних закладах області, було спрямовано 200 млн. грн., – відзначила Галина Пастух.

 

Зокрема, лише на обслуговування перинатального центру у минулому році в області було спрямовано 9,3 млн. грн., у нинішньому 11,3 млн. грн., що на 2 млн. грн. більше, а це вже серйозний прорив у напрямку зменшення в області рівня дитячої та материнської смертності.

При цьому посадовець наголосила, що обласний перинатальний центр є чи не єдиним медичним закладом такого типу в Україні, де медична допомога вагітним надається абсолютно безкоштовно, ними не сплачується жодної копійки ні за харчування, ні за медикаментозне забезпечення. Усе фінансування здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету.

Галина Пастух також відзначила, що на останній підсумковій колегії, що проходила у Полтаві під керівництвом Міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової, нашу область було відзначено серед першої п’ятірки регіонів держави, де відсутня материнська смертність.

Також усіх дітей в області стовідсотково охоплено профілактичними медичними оглядами. Дітей, які хворі на онкологічні та гематологічні хвороби, на цукровий діабет, у повному обсязі забезпечено необхідними ліками, зокрема, інсуліном та препаратами для хіміотерапії.

З метою створення комфортних умов для маленьких пацієнтів, в усіх дитячих відділеннях районних та міських лікарень проведено ремонти та повністю оновлено м’який інвентар – на загальну суму майже 2 млн. грн., – зазначила Галина Пастух.

Проте, за словами посадовця, одним з пріоритетних завдань, яке за дорученням голови ОДА Андрія Ніколаєнка має бути реалізоване вже наступного року – це капітальний ремонт обласної дитячої лікарні – на загальну суму 35 млн. грн. – На сьогодні нас не може задовольнити той стан, у якому перебуває цей медичний заклад, адже тут лікуються діти, і якщо за рівнем підготовки медичного персоналу, за якістю надання медичних послуг у нас немає зауважень, то приміщення лікарні потребують невідкладного ремонту, – наголосила Галина Пастух.

За матеріалом сайту Кіровоградської ОДА

 

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Мері 17.12.2013, 14:58
Я вважаю, що велика заслуга у всьому цьому належить МОЗ і державі, які проводять реформу медицини в усіх сферах, в тому числі виділяють величезні кошти для ремонту, будівництва медичних закладів, перинатальних центрів, закупівлі сучасного медобладнання, фінансують лікування хворих діток. І те, що з 2010 року було направлено на розвиток матеріально-тех нічної бази медичної галузі більше 200 млн.грн - це великий успіх, враховуючи що кошти бюджету значно обмежені.
Цитата
 
 
0 # Марсианин 17.12.2013, 14:29
Цитую Катрин:
а г-жа Пастух спрашивала у рожениц, что там лежат или лежали, СКОЛЬКО они заплатили за сие благо перебывания в центре? или сколько нужно заплатить за то, чтобы тебе дали направление рожеть в центре?

Ну судя по ее словам - не сколько. Да и в других городах за это деньги не дерут. Или у вас есть другие факты? Тогда давайте, с именами и фамилиями. Как по мне, так эти перинатальные центры - просто чудо современной медицины, ведь там деток спасают даже в самых тяжелых случаях, благодаря современному оборудованию и квалифицированн ым кадрам.
Цитата
 
 
+1 # Катрин 17.12.2013, 13:12
а г-жа Пастух спрашивала у рожениц, что там лежат или лежали, СКОЛЬКО они заплатили за сие благо перебывания в центре? или сколько нужно заплатить за то, чтобы тебе дали направление рожеть в центре?
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв