Кіровоградським ув'язненим забезпечать доступ до замісної терапії

Опубліковано . в Здоров'я

Кількість переглядів - 1078

Кіровоградська обласна організація «Відкрите серце» почала реалізацію проекту «Забезпечення доступу до послуг ЗПТ в місцях перебування затриманих та установах виконання покарань в Кіровоградській області», за фінансової та технічної підтримки МФ «Відродження». Тривалість проекту 10 місяців, реалізація почалась з 1 листопада 2013 року.

Метою проекту є розробка на нормативне затвердження міжвідомчого мехіназму взаємодії між наркологічною службою, УВС області та обласним Управлінням Державної пенітенціарної служби про забезпечення доступу до замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) в ізоляторах тимчавого тримання (ІТТ) та СІЗО. Тобто, метою проекту є обласний наказ між УОЗ, УВС та ДпТС. Цей наказ необхідний для того, щоб клієнти ЗПТ, які затримуються в ІТТ та СІЗО мали доступ до подовження лікування в умовах обмеження волі. Для забезпечення доступу - з ІТТ та СІЗО - клієнтів ЗПТ мають щоденно доставляти під конвоєм до наркологічного диспансеру для того, щоб вони отримували ліки. Підставою для стоврення цього обласного наказу є національний міжвідомчий наказ від 22 жовтня 2012 року (№821/937/1549/5/156 “Про затвердження Порядку взаємодії закладів охорони здоров’я, органів внутрішніх справ, слідчих ізоляторів і виправних центрів щодо забезпечення безперервності лікування препаратами замісної підтримувальної терапії”). Наказ існує вже більше року - але не виконується в більшості областей України з різних причин, основна з яких - небажання УВС та ДтПс надавати затриманим доступ до наркологічної допомоги, друга - в національному наказі недостатньо деталізований сам механізм його виконання (тому необхідний обласний механізм з чітко визначеним порядком взаємодії між службами). Наслідками невиконання наказу для клієнтів ЗПТ є перебування в складному та болісному стані абстиненції, який можна прирівняти до тортур. Також, в Україні вже є випадки смертей, повязаних з цією проблемою
з вересня 20 13 року розпочато доставку під конвоєм клієнтів ЗПТ, яких затримано в Кіровоградський СІЗО. Стосовно УВС - жодного випадку забезпечення доступу до ЗПТ для клієнтів ЗПТ, які затримувались в ізолятори тимчасового тримання (ІТТ) - в нашому місті не було.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв