У кіровоградській поліклініці: покроковий шлях від реєстратури до лікаря (ФОТО)

Опубліковано . в Здоров'я

Кількість переглядів - 3352

Увесь минулий рік кіровоградська медицина переживала реформу. Поділи на центри, первинні й вторинні ланки, об'єднання поліклінік, перейменування - усе це остаточно заплутало кіровградців, які й раніше не бігли з першим підвищенням тиску чи температури до лікарів. У результаті, черги під кабінетами не зменшилися, кількість амбулаторних карток навіть збільшилась, а "благодійні внески" залишаються у вигляді оплат за послугу. До якого ж віконця бігти пацієнту, який вперше прийшов до реформованої поліклініки? "Гречка" прошла шлях пацієнта від реєстрації до вузькоспеціалізованого лікаря разом з головним лікарем КЗ "Поліклінічне об'єднання м. Кіровограда" (поліклініка #1 по вул. Габдурахманова) Оленою Амбарною.

Як і раніше, пацієнт йде до поліклініки за місцем проживання. Усі об'єднання й перейменування були лише формальними - лікарі залишилися на своїх місцях, де працювали і раніше, можливо, змінилася їх кількість.
Зайшовши до поліклініки, хворий одразу йде до реєстрації. Відтепер у поліклініці існує два віконечка реєстрації - одне до терапевта (нехай це буде віконце #1), інше до вузькоспеціалізованих фахівців (віконце #2). Якщо людина прийшла до поліклініки вперше, їй потрібно підійти до віконця #1, де їй одразу заведуть амбулаторну картку і направлять в оглядові кабінети: у першому кабінеті поміряють тиск, зважать і виміряють зріст (вже тут можуть діагностувати наявність гіпертонічної хвороби), у другому - оглянуть гінеколог або уролог і візьмуть відповідні мазки для виявлення онкозахворювань. Після того, пацієнт знову повертається до реєстратури із відмітками, що пройшов огляди у вищезазначених кабінетах. Якщо у пацієнта раніше була амбулаторна картка, то вона і надалі залишається у вікні #1, проте попередні огляди потрібно проходити щорічно і знову повертатися до реєтратури за направленням до терапевта.

Якщо пацієнт прийшов із хворобою, з реєстратури його відправлять до дільничного лікаря. Якщо людина прийшла з метою пройти профогляд або обстеження для отримання довідки на оформлення дозвільних документів (водійське посвідчення, дозвіл на зброю, ліцензії), то її направлять до лікаря відділення періодичних медичних оглядів. Сюди відправляють на обстеження трудові колективи з кіровоградських підприємств: за попередньою домовленістю для цієї групи виділять окремий день, окремого лікаря і позачергово оглянуть, не ганяючи по кабінетам та віконцям реєстратури. Лікарі запевняють, що саме так можна змусити людей регулярно проходити обстеження, до того ж це буде швидше, а виявлення поширених у нашій області хвороб відбуватиметься на ранніх стадіях.

Потрапивши до терапевта, пацієнт розпочинає своє лікування. Перший варіант: якщо хвороба (наприклад, проблеми із зором) потребує обстеження у вузьких спеціалістів, терапевт дає хворому консультаційне направлення, з яким він повертається до віконця #2 для створення другої амбулаторної картки, де будуть робити записи лише вузькоспеціальні лікарі. У разі якщо пацієнт вже має картку, у віконці #2 її просто дадуть на руки. З цією карткою хворий може ходити до всіх лікарів, крім терапевта: для кожного лікаря чи нової хвороби заводити нову не потрібно. Далі лікування пацієнта відбувається вже на рівні вторинної ланки, тобто у вузькоспеціалізованого лікаря. Прийшовши наступного разу до свого лікаря вторинної ланки, хворий одразу йде до віконця #2 і направляється на подальше лікування.

Варіант другий: хворий, прийшовши до свого дільничного лікаря, продовжує лікування у нього (наприклад, з ГРВІ). Тоді, прийшовши на наступний прийом до терапевта, пацієнт бере картку у віконці #2 і знову повертається за подальшими рекомендаціями.

В обох варіантах лікарі можуть направити хворого до Центру ранньої діагностики. Цей функціональний підрозділ є в кожній поліклініці. У цьому центрі роблять лабораторні дослідження усіх можливих аналізів, які здають пацієнти, тут же можна пройти УЗД, рентген, ФГ, мамограф. У поліклініці запевняють, що усі дослідження, особливо для пільгових категорій, є безкоштовними. Проте вітаються благодійні внески, які мають покрити мінімальні витрати на реактиви. "Гречці" розповіли, що максимальний розмір таких благодійних внесків встановлений розрахунками спеціалістів управління охорони здоров'я Кіровоградської міської ради. Відповідно, судячи зі слів Олени Амбарної, якщо пацієнту називають якусь суму за послугу, він має право відмовитися, адже це благодійний внесок.

УЗД, рентген, ФГ приймають хворих без попереднього запису, проте за направленням лікаря. А от на мамографи існує журнальна черга, у яку можна записатися за телефоном 33-20-05 (телефон, за яким записуються до цієї поліклінік, у Кіровограді жінка може пройти обстеження молочної залози на такому обладнанні ще в онкодиспансері та обллікарні). Для обстеження на мамографі потрібно мати з собою диск, аби на нього записали результат. За неофіційною інформацією рентген, незважаючи на те, що у цій поліклініці за плівку пацієнти вже не платять, коштує 20 грн., УЗД - залежно від того, з чим прийшов пацієнт.

Фактично після реформування змінилися лише назви медзакладів та сформували окремо Центри ранньої діагностики, які раніше існували окремими кабінетами. Чиновники запевняють, що нинішня схема спрямована на те, щоб пацієнти проходили через терапевтів у будь-якому випадку. Таким чином більшість хвороб будуть виявляти на ранніх стадіях, а отже статистика захворюванності й смертності на Кіровоградщині буде не такою сумною. Втім висидіти у черзі до терапевта (яких, зрозуміло, не вистачає на усіх), аби він перенаправив до іншого лікаря, щоб ще й там дочекатися своєї черги, попередньо вистоявши за своєю карткою біля віконця реєстратури- це витримає не кожен хворий, особливо у віці. Плутають кіровоградців і дві картки: вирішенням цієї проблеми, вважають і лікарі, і чиновники, може стати електронний реєстр пацієнта, який збираються запровадити як пілотний проект у цій поліклініці вже цього року .

 

Світлана Дубина
Фото автора

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв