Що робити коли з’явився герпес?

13:31, 28 Лютого, 2024

Герпес – це вірусне захворювання, що проявляється у вигляді болючих висипань на шкірі та слизових оболонках. Найчастіше вражає губи, обличчя та ротову порожнину. Симптоми включають почервоніння, свербіж, печіння, а також утворення бульбашок, заповнених рідиною. Причинами появи герпесу є інфікування вірусом герпесу простого (ВГП-1 або ВГП-2), яке може активізуватися через стрес, переохолодження, втому чи інші фактори, що знижують імунітет.

Перші кроки при виявленні герпесу

Виявлення герпесу може викликати занепокоєння, але швидке та ефективне реагування допоможе контролювати симптоми та запобігти подальшому розповсюдженню вірусу.

Ось докладний план дій:

  1. Перш за все, необхідно точно визначити симптоми герпесу. Це може бути ознакою активізації вірусу герпесу простого.
  2. Одразу після виявлення перших симптомів рекомендується використовувати антисептичні засоби. Офіційний сайт Стоматидин® пропонує ефективні рішення для місцевого лікування герпесу на сторінці https://stomatidine.com.ua/main-menu/gerpes/. А інструкція Стоматидин® надає вичерпну інформацію про те, як правильно застосовувати цей препарат для досягнення максимального ефекту.
  3. Нанесіть невелику кількість препарату на ватний тампон або диск та акуратно обробіть уражені ділянки. Полоскання горла з розчином та застосування його на уражені ділянки може допомогти знизити біль та сприяти швидкому загоєнню.
  4. Важливо пам’ятати про високу заразність герпесу. Уникайте прямого контакту з ураженими ділянками, не цілуйтеся та не використовуйте спільні предмети особистої гігієни, щоб запобігти поширенню вірусу.
  5. Регулярне миття рук та використання індивідуальних рушників допоможе уникнути подальшого поширення.
  6. Якщо симптоми не поліпшуються або є ознаки ускладнень (наприклад, герпес в роті), негайно зверніться до лікаря. Медичний фахівець може призначити антивірусні препарати або інші ліки проти герпесу, які будуть більш ефективними в конкретному випадку.

Домашні методи лікування та полегшення симптомів

Для полегшення симптомів вдома можна використовувати холодні компреси, а також засоби на основі алое Вера чи чайного дерева. Також важливо підтримувати гігієну уражених ділянок та уникати дотику до них, щоб запобігти поширенню вірусу.

Профілактичні заходи для уникнення загострення герпесу

Щоб уникнути повторної появи, рекомендується вести здоровий спосіб життя, зміцнювати імунітет, уникати стресу та використовувати захисні креми для губ від сонця. Види герпесу та ліки проти герпесу можна підібрати, консультуючись з лікарем.

Якщо симптоми герпесу не поліпшуються протягом декількох днів, поширюються або супроводжуються високою температурою, необхідно звернутися до лікаря.

Список літератури

  1. Knipe, D.M., & Howley, P.M. (Eds.). (2013). Fields Virology. Wolters Kluwer Health/Lippincott Williams & Wilkins.
  2. Whitley, R.J., & Roizman, B. (2001). Herpes Simplex Virus Infections. Lancet, 357(9267), 1513-1518.
  3. Griffiths, P.D., Schoub, B.D., & Palese, P. (Eds.). (2013). Medical Microbiology. Elsevier.
Останні новини по темі
Лікар-онколог з Кропивницького створив книгу для пацієнтів та їх рідних
Андрій Гардашніков лікар онколог
У Кіровоградському онкоцентрі запрацює унікальне обладнання: коли
Читайте також

Знам’янська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті земляка-захисника Олександра Колісника....

18:30, 30 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 30 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей оголосили імена переможців щорічного міського конкурсу “Дитина року”....

18:27, 30 Травня, 2024

Протягом місяця у Кропивницькому в рамках акції Інспекція «Ї» виявили понад 100 рекламних вивісок з російською мовою....

17:39, 30 Травня, 2024