Здоров'я

Телемедицина в Україні: кому підійдуть онлайн-консультації та як підготуватися до них

В Україні кілька років працює програма "Телемедицини". Під це визначення потрапляють лікарські консультації онлайн — відеозв’язок, аудіоформат, листування в месенджерах та навіть дистанційні обстеження з обладнанням: вимірювання артеріального тиску, ультразвук, навіть сканування мозку тощо. Кому підійдуть онлайн-консультації, де отримати їх під час війни та як підготуватись - розповіли у громадській спілці "Твій сімейний лікар".

Коронавірус не зник: в Україні продовжили карантин

Проблема СOVID–19 в Україні, із початком повномасштабної війни, майже припинила хвилювати українців та непомітно зникла із інформаційного поля. Утім, не зник сам вірус: він продовжує мутувати, і час від часу медики фіксують нові спалахи.

Харчова алергія у дітей: симптоми та лікування у ранньому віці

Лікарі говорять, що алергія стала вже пандемією. Прогнозується, що кількість людей, які страждають від алергії, за кілька років сягне 50%. Від чого може з'явитися ця хвороба у дітей та чому важливо почати лікування у ранньому віці - розповіла педіатриня вищої категорії, гастроентерологиня Олена Няньковська у подкасті "Медбалачки".

Вітамін А: який краще купити і як правильно приймати

Користь вітамінотерапії для організму неодноразово обговорювалась лікарями. Вони дійшли висновку, що мікронутрієнти важливі та необхідні. Проте тільки за умови, що спостерігається їхній дефіцит, який відразу відбивається на самопочутті. Наприклад, якщо не вистачає ретинолу (вітаміну А), то знижується зір, погіршується стан шкіри, волосся, нігтів, падає імунітет.

Як вчасно виявити рак: перші тривожні ознаки

Рак – це складне захворювання, яке означає неконтрольований розвиток аномальних клітин в організмі та виникнення пухлин. Він може виникнути та розвиватися в будь-якій частині тіла та мати різні форми. Через лімфатичну систему та кров він розповсюджується організмом, збільшуючи загрозу для безпечного існування.

Врятувати від ускладнень: перинатальний центр отримав новітнє обладнання передчасно народжених дітей

У Кропивницькому обласний перинатальний центр отримав обладнання нового покоління для порятунку дітей, які передчасно народилися. Таких апаратів по Україні всього 10, включно із новопридбаним для Кіровоградського закладу.

Кропивницький лікар із колегами розвінчали найпоширеніші міфи про туберкульоз (ВІДЕО)

Лікар із Кропивницького Дмитро Королькрв та лікарка із Дніпропетровщини Олена Лемешко розповіли про туберкульоз та розвінчали найпопулярніші міфи стосовно цієї хвороби.

У стічних водах на Кіровоградщині виявили коронавірус Кракен: чи варто його боятися

Варіант коронавірусу SARS-CoV-2 під назвою Кракен виявили у стічних водах Кіровоградщини. Пояснюємо, чим він відрізняється від інших варіантів вірусу і як себе убезпечити від зараження.

«Постінор» за рецептом? Де отримати екстрену контрацепцію у Кропивницькому (ОНОВЛЕНО)

 З квітня в Україні рецептурні ліки можна буде отримати не тільки за паперовим, а й за електронним рецептом. Водночас з’явилася інформація, що засоби екстреної контрацепції будуть видавати тільки за рецептами.

«Гречка» дізналася, чи справді це так і де можна в Кропивницькому отримати пігулки екстреної контрацепції безкоштовно і цілодобово.

Герпес: у чому небезпека вірусу та як його виявити

Герпетична інфекція — група захворювань, спричинених герпесвірусами, серед яких виділяють 8 видів. Кожен із них несе певну небезпеку для людини. Підступність вірусу полягає у тому, що, потрапляючи до організму, він назавжди залишається там. Інфікований стає носієм, але може не помічати проявів хвороби. За статистикою, лише 20% випадків проявляються характерними симптомами, причому, за результатами глобальної оцінки ВООЗ, не менш як 67% людей заражені герпесом першого типу.

На які ліки потрібен рецепт і як отримати його онлайн

В Україні із квітня в аптеках можна купувати рецептурні ліки не лише за паперовим, а і за електронним рецептом. На сьогодні вже близько 60% препаратів є рецептурними.

Ліки після транспантації можна отримати безоплатно: яким чином

 

В Україні відтепер пацієнти після трансплантації органів зможуть отримувати ліки за програмою "Доступні ліки". Новий реєстр препаратів, які відшкодовуватимуть за державними гарантіями почав діяти з 27 лютого.

Які медзаклади області можуть надавати безкоштовні послуги з реабілітації

14 медичних закладів Кіровоградщини можуть надавати безоплатну реабілітаційну допомогу.

Гінекологи Центру планування сім'ї зроблять виїзні прийоми у села Кіровоградщини: графік

 

Обласний центр планування сім’ї та репродукції людини розпочав виїзні обстеження жінок у громадах Кіровоградщини.

В яких випадках анестезія є безкоштовною для українців?

Медзаклади України, які мають договір із Національною службою здоровʼя України (НСЗУ), анестезія пацієнтам проводиться безкоштовно. Цю послугу покривають за рахунок Програми медичних гарантій.

Прострочка на 1,3 мільйони: Кіровоградщина втратила медикаменти від благодійників

 

Аудитори вважають, що Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської області втратив ліки вартістю 1,3 мільйона гривень від благодійників.

На Кіровоградщині вперше за три роки зареєстрували випадок тропічної малярії

В Світловодській територіальній громаді, що на Кіровоградщині, вперше за три роки зареєстрували випадок тропічної малярії.

Як правильно харчуватися, якщо турбує діарея

Розлади в роботі ШКТ здатні надовго вибити людину з повсякденного життєвого ритму та часто мають відкладені наслідки. Одним з найбільш розповсюджених симптомів, що вказують на проблеми з травленням, є діарея.  Спазми, рідкі випорожнення, постійні позиви до дефекації — типова клінічна картина для харчового отруєння, вірусних уражень та низки інших захворювань.

Первомайський молочноконсервний комбінат придбав обладнання, яке рятує поранених дітей

 Первомайський молочноконсервний комбінат придбав апарат для високоточних аналізів Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова.

З весни усі рецептурні ліки планують продавати по рецепту

З квітня 2023 року МОЗ впроваджує електронний рецепт на всі рецептурні ліки. Це дозволить посилити контроль за відпуском рецептурних ліків у аптеках.