Життя

ТОП-10 дівочих гадань у Старий Новий рік

. 3875

У ніч з 13 на 14 січня населення України святкує Старий Новий рік. Ця традиція виникла на Русі після 1918 року, коли було введено нове літочислення. Колись цей день (14.01) припадав на 1 січня і називався Васильовим днем, а напередодні його - 31 грудня, що стало пізніше 13 січня - Васильовим вечором.

За старовинною традицією, в новорічну ніч відзначався "багатий", щедрий Васильєв вечір. У цей день прийнято було щедро накривати стіл.
За православним календарем, 13 січня - день Меланії (Меланки), 14 січня - день Великого Василя. Тому в народі ніч з 13 на 14 січня називають ще зустріччю Василя з Меланкою.У цю ніч дівчата гадали на долю.

1. В ніч на 14 січня потрібно вибігти на вулицю й першого-ліпшого чоловіка запитати, як звати. Так і чоловіка майбутнього зватимуть.
2. Дівчата відрізають нитки однакової довжини, та підпалюють їх. У якої з дівчат нитка першою догорить, та першою і одружиться.
3. Щоб дізнатися, якою буде доля, потрібно із зав‘язаними очима перелічити кілки у паркані та перев‘язати дев‘ятий. А вранці дізнаєшся, яким буде життя: якщо кілок рівний – доля щаслива, якщо кривий – то й доля "крива", тобто нещаслива.
4. Щоб дізнатися, хто першою вийде заміж, годують кота варениками. Чий вареник кіт з‘їсть першим, та першою й заміж вийде.
5. Поклади під подушку гребінця і перед сном прокажи: "Суджений-ряджений, розчеши мені голову!" Хто насниться, з тим і доведеться одружиться.
6. Перед сном поклади над тарілкою з водою гілочок з віника і промов: "Суджений-ряджений, перевези через місток". Якщо на ранок гілка прилипне до краю тарілки, дівчина одружиться з тим, хто наснився.
7. Ворожіння з обручкою. Обручку опускають у воду. Потім підвішують на нитці над рукою тої, якій ворожать. Якщо обручка крутитиметься по колу, то першою дитиною у неї буде дівчинка, якщо по лінії - хлопчик.
8.В посудину наливають воду, приблизно на третину. По краях прикріплюють папірці з іменами хлопців. Зі скорлупи грецького горіх та свічки робиться човник (свічка прикріплюється в середину половинки скорлупи). Човник пускають у посудину. Папірець з яким іменем свічка підпалить, так зватимуть чоловіка.
9. Три палички (можна олівці) - синя, червона і біла, - поміщаються посудину в. У перший раз тягнуть, визначаючи спроможність майбутнього чоловіка. Червона паличка означає багатого, біла - достатнього, синя - бідняка. Вдруге досліджують його зовнішні дані: червона - красень, біла - звичайний, синя - негарний або з фізичними вадами.
10.За вікно вивішували на ніч рушники - чий до ранку стане вологим, тій дівчині бути в цьому році заміжньою.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама