Життя

Як правильно вживати воду?

. 3459

Вода вкрай необхідна людському організму. Але скільки її потрібну вживати, аби тримати тіло в тонусі. ЯКу саме воду краще пити? Корисні поради озвучив доктор Луїс Сьєрра-Майем, який провів відкриту лекцію в Києві про воду та важливість гідратації.

СКІЛЬКИ ПОТРІБНО ПИТИ ВОДИ

Для дитини від народження до 6 місяців - 680 мл рідини на день (через грудне молоко).

Для дитини 6-12 місяців - 0,8-1 л на день.

Для дитини у віці від 1 до 2 років - 1,1-1,2 л в день.

Для дитини віком від 2 до 3 років - 1,3 л на день.

Для дитини віком від 4 до 8 років - 1,6 л на день.

Для дітей віком від 9 до 13 років: для хлопчиків - 2,1 л на день, для дівчаток - 1,9 л.

Для хлопчиків, починаючи з 14-річного віку, - 2,5 л на день, для дівчаток від 14 років і старше (а також у період вагітності) - 2,3 л на день. Під час годування грудьми норма для жінок становить 2,7 л на день.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ОРГАНІЗМОМ ПРИ ВТРАТІ ВОДИ

1% від маси тіла - підвищується температура, спостерігається зниження фізичної активності

2% від маси тіла - спрага, зниження фізичної активності та інтелектуальної продуктивності, психомоторики, швидкості прийняття рішень

3-5% від маси тіла - сухість у роті, зниження ниркового кліренсу, фізичної активності та інтелектуальної продуктивності, нудота, запаморочення, емоційна нестабільність

6-8% від маси тіла - задишка, проблеми з мовою, слабкість м'язів, посиніння губ, порушення серцевого ритму

9-11% від маси тіла - м'язові спазми, марення, зниження тиску

Втрата 11% (в середньому близько 7 л) і вище не сумісні з життям

Надлишок води практично нічим не загрожує організму. Може бути частково порушена функція нирок, однак це трапляється нечасто (за умови, що ви здорові). Однак, вода може як сприяти, так і порушувати процес травлення. Вона й допомагає проникненню ензимів і ферментів, але при надмірному споживанні може і порушити його. Тут багато залежить від того, що ви п'єте.

ПІРАМІДА ВОДИ

Правила пиття: думка доктора про важливість води в харчуванні, трохи цифр і інфографіка

На нижньому поверсі піраміди знаходиться мінеральна вода і вода з джерел з низьким вмістом солей.

На другому поверсі розташувалися мінеральна вода з високим вмістом солей, некалорійні безалкогольні напої без цукру, чай і кава без цукру.

На третьому поверсі піраміди знаходяться калорійні напої з поживними речовинами: натуральні та пакетовані фруктові та овочеві соки, супи, знежирені молочні продукти, а також молоко і напої на його основі з додаванням цукру, замінники молока, безалкогольне пиво, спортивні напої, чай і каву з цукром.

* Продукти з перших трьох рівнів піраміди можна вживати щодня (8-10 склянок на день). Основою піраміди є чиста вода без добавок, тому вона повинна стати головним напоєм вашого дня

На самому верхньому рівні піраміди розташовані газовані і негазовані безалкогольні напої з додаванням цукру або фруктози. Ці напої не рекомендується вживати щодня і регулярно.

ТРОХИ ЦИФР

Втрата води - ознака старіння. Новонароджена людина на 90% складається з води. Перед смертю цей показник опускається до 50%. У тілі дорослої людини - в середньому 70% води. Із них 40% припадає на м'язи, 20% - шкіра і ще до 10% - кров.

Близько 180 л води в день фільтрують нирки.

Від 1 до 2% від маси тіла втрачає тіло людини за ніч, втрачаючи воду.

На клітинному рівні, вода переносить всі поживні речовини та вітаміни, а також сприяє виведенню токсинів і надлишку залишків їжі.

У тілі здорової людини середньої статури знаходиться до 42 л води. Його орієнтовна норма - 2 л води в день для жінок і 2,5 л води для чоловіків при звичайному розпорядку дня. Будь-які підвищена активність або спорт вимагають додаткового споживання.
Якщо ви стежите за своєю вагою і кількістю споживаних калорій, завжди пийте воду або низькокалорійні безалкогольні напої. Пийте 8-10 склянок води в день (1 порція = 200-250 мл).

Поширюйте

Коментуйте


Реклама