Життя

На Кіровоградщині найменший "індекс бутерброда"

. 2585

Скільки традиційних українських бутербродів з чорного хліба та сала можна купити на середньостатистичну зарплату українця? Відповідь на це питання знайшла "Комсомольська правда" за основу взявши офіційні дані Держстату. 

Чорний хліб з салом - це класика українського "бутербродобудування", так що для обчислення індексу журналісти скористалися саме цими інгредієнтами. На кулінарних сайтах рекомендують робити бутербродики з розрахунку 25-30 грамів сала на 25-30 грамів хліба, тобто приблизно дотримується пропорція 1 до 1. Пропорцію залишили, а для простоти розрахунку взяли за вихідні дані великий бутербродіще: кілограм хліба плюс кілограм сала.

Вартість на ці класичні українські продукти в різних регіонах може відрізнятися в півтора-два рази. Найдешевший житній хліб виявився в Одеській області (7,31 грн.), а найдорожчий - в Донецькому регіоні (14,17 грн.).

Аналогічний розкид цін по салу: згідно з даними офіційної статистики, цей стратегічний товар продається від 25,90 грн. / Кг в Тернопільській області до 52,78 грн. в Донецькій області.

Підрахунки показали, що в Одесі на середню зарплату можна купити більше сотні тких бутербродів, в Харківській області - менше 70, на Чернігівщині - 64,5, а на Кіровоградщині - і зовсім 61.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама