Життя

Лауреатом цьогорічної Нобелівської премії з літератури стала уродженка України (ФОТО)

. 2716

Учора, 8 жовтня, Шведська академія оголосила лауреатів цьогорічної Нобелівської премії, однієї з найпрестижніших міжнародних премії, яку щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або значний внесок у культуру чи розвиток суспільства. Лауреатом Нобелівської премії з літератури 2015 стала білоруська письменниця українського походження Світлана Алєксієвич.

Світлана Алєксієвич - неодноразовий лауреат міжнародних літературних премій. Письменниця родом з Івано-Франківщини. Як повідомляє видання news.tut.by, Світлана Алексієвич - перший нобелівський лауреат в історії незалежної Білорусії. Письменниця працює в жанрі документальної літератури, саму ж премії Світлані Алексієвич присудили «за її багатоголосу творчість — пам'ятник стражданню і мужності у наш час»

Найбільш відомими творами авторки є "У війни не жіноче обличчя", "Цинкові хлопчики", "Зачаровані смертю", "Останні свідки", "Чорнобильська молитва".

Книги Світлани Алексієвич видавали в Росії, Україні, США, Німеччині, Великобританії, Японії, Швеції, Франції, Китаї, В'єтнамі, Болгарії, Індії та інших країнах (всього в 19 країнах світу). Вона є автором сценаріїв 21 документального фільму та трьох театральних п'єс. Вистави за її книгами ставили у Франції, Німеччині, Болгарії.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама