Життя

Латкове утеплення руйнує стіни багатоповерхівок – експерт

. 7237

Латкове утеплення багатоповерхівок руйнує стіни будинку. На межі утеплених і не утеплених ділянок виникає температурний шов, який негативно впливає як на сам будинок, так і на систему опалення, розповів Костянтин Єремчук, помічник Голови Комісії з розвитку енергетики та енергозбереження Українського союзу промисловців і підприємців, під час медіа-дня у Дніпропетровську, присвяченому енергоефективності у житловому секторі.

«На межі між утепленою і не утепленою ділянкою виникає температурний шов, який руйнує стіну. Латкове утеплення також розбалансовує систему опалення, як і теплі підлоги чи рушникосушки у квартирі, тим самим роблячи будинок менш енергоефективним. До того ж суцільне утеплення вигідніше за латкове по вартості», - пояснює Костянтин Єремчук.

За словами експерта, при суцільному утепленні 9-поверхового будинку використовується поясна технологія: утеплення усієї стіни багатоповерхівки проводиться з допомогою пінопласту, кожен третій поверх – мінеральною ватою. Будинки висотою більше 26,5м (більше 9 поверхів – ред.) утеплюються лише мінеральною ватою.

Костянтин Єремчук говорить, утеплюючи будинки існуючі фірми не дотримуються цієї технології, адже утеплення проводять латками. Враховуючи що вартість мінеральної вати вища за пінопласт, люди обирають дешевший варіант. Водночас фірмам вигідніше проводити утеплення ділянками,аніж суцільно по всьому будинку. У середньому вартість утеплення складає 400 грн/кв.м, однак на ринку зустрічаються і такі фірми, які проводять утеплення за 300 грн/кв.м.

«При такій вартості матеріалів можна тільки припустити чим вони утеплюють будинки», - зауважує Костянтин Єремчук.

Експерт говорить, що на ринку очікують появу так званих бригад по ремонту утеплених ділянок, адже покладений 3-7 років назад пінопласт подекуди сьогодні починає відпадати разом з фасадами будинків.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама